گفتگو با ستاره نوظهور تیم کی‌روش؛ از حضور در لیگ سوئد تا رویای بازی در روسیه. تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 خرداد 1397 14:57. لیگ سوئد باعث شده آماده به تیم ملی ایران بیایم. قدوس در گفتگو با خبرآنلاین می‌گوی حتی فکر بازی با پیراهن ایران در جام جهانی هم موی دستم را سیخ می‎کند. بسیاری سامان قدوس را ستاره احتمالی کارلوس کی‌روش در جام جهانی می دانند؛ بازیکنی که سرنوشتی مشابه اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد داشته و جزو کشفیات کی‌روش برای تیم ملی ایران است. پسر دوست داشتنی تیم ملی ایران با زبان زیبای ف ...

گفتگو با ستاره نوظهور تیم کی‌روش؛ از حضور در لیگ سوئد تا رویای بازی در روسیه

تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 خرداد 1397 14:57


 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , تیم ملی ایران
لیگ سوئد باعث شده آماده به تیم ملی ایران بیایم

 قدوس در گفتگو با خبرآنلاین می‌گوی حتی فکر بازی با پیراهن ایران در جام جهانی هم موی دستم را سیخ می‎کند.

 

 بسیاری سامان قدوس را ستاره احتمالی کارلوس کی‌روش در جام جهانی می دانند؛ بازیکنی که سرنوشتی مشابه اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد داشته و جزو کشفیات کی‌روش برای تیم ملی ایران است. پسر دوست داشتنی تیم ملی ایران با زبان زیبای فارسی اش به گفتگو با ما نشست و از تمریناتش در لیگ سوئد به  عنوان بازیکنی حرفه ای، وضعیت این تیم در لیگ سوئد، بازی در تیم ملی ایران و جام جهانی گفت.

 

*سامان! خیلی به جام جهانی نزدیک شده ایم. حتما تو هم هیجان زده ای که می توانی در جام جهانی بازی کنی؟ شرایط تیم ملی چطور است؟

شرایط تیم ملی خیلی خوب است و خوبتر هم می شود. در اینجا بهترین شرایط وجود دارد و همه چیز عالی است. خیلی خوشحالم که الان اینجا هستم و می توانم با تیم ملی باشم. فقط 19 روز دیگر تا جام جهانی زمان باقی مانده اما وقتی فکر می کنم که می توانم این فرصت را داشته باشم که در لیست نهایی سرمربی تیم ملی باشم خیلی هیجان زده می شوم. وقتی به این فکر می کنم که می توانم با پیراهن ایران در جام جهانی بازی کنم، باورتان می شود اگر بگویم موی دستم سیخ می شود.( موی دستش را نشان می دهد تا حسش را منتقل کند) فکر کردن به بازی با پیراهن ایران در جام جهانی هم هیجان انگیز است و من برای آن زمان لحظه شماری می کنم.

 

*پس می شود منتظر بود تا رویای سامان قدوس برآورده شود؟

هنوز هیچ چیز قطعی نیست اما رویای بازی در جام جهانی از بچگی با من بود. رویایم این بود که در جام جهانی بازی کنم. الان هم که به این اتفاق نزدیک شده ام خیلی انگیزه دارم که بتوانم بهترین عملکردم را برای ایران نشان بدهم. تیم ما نشان داده چه تیم خوبی است و این را همه می دانند. ما در انتخابی جام جهانی هشت بازی پشت سر هم گل نخوردیم و این بی نظیر است. نشان داده ایم که می توانیم هر تیمی را ببریم. هشت بازی بدون حتی یک گل خورده اتفاق کوچکی نیست و یک اتفاق تاریخی است و نشان می دهد که ما تیم خیلی خوبی داریم.

 

*درباره اسپانیا، پرتغال و مراکش خیلی صحبت شده است. فکر می کنی تیم ایران می تواند در این گروه موفق شود؟

چرا که نه. در فوتبال هیچ چیزی غیرممکن نیست. ما می توانیم هر تیمی را ببریم، فقط باید در بهترین شرایط تیمی باشیم. باید در ذهنمان تمرین کنیم که می توانیم هر تیمی را ببریم و همانطور که گفتم هیچ اتفاقی غیرممکن نیست.

 

*از کجا به چنین باوری رسیده ای که می توانیم در این گروه موفق شویم؟

بازیکن باید همیشه بهترین چیزها را بخواهد. ما این را نشان داده ایم که می توانیم هر تیمی را ببریم. مهمتر از این کادر فنی و کارلوس کی روش هم این انگیزه را به بازیکنان می دهد. مسعود کاپیتان ما هم در روز اول همین حرف را به همه ما زد که باید در مغزمان جوری فکر کنیم که می توانیم مقابل حریفان موفق شویم.

 

*برای تو که تقریبا 9 ماه است در تیم ملی حضور داری، فضای تیم به چه شکل است؟

خیلی من این فضا را دوست دارم. همه مثل برادر می مانند و من این را خیلی دوست دارم. از لحاظ فنی  هم سطح تیم ملی خیلی بالاست. تیم ملی محکم و جدی تمرین می کند و این شرایطی است که من عاشق تمرین در آن هستم. بازیکن در این وضعیت می تواند بهترین کارآیی را داشته باشد.

 

*تمرینات چند روز اخیر چطور بوده. در خبرها شنیدیم که تمرینات تیم ملی خیلی سنگین و پرفشار است.

خب ما الان فاصله ای تا جام جهانی نداریم و باید به این شکل تمرین کنیم. لازم داریم که در بهترین شرایط وارد جام جهانی شویم به همین خاطر خیلی باانگیزه و محکم در تمرینات شرکت می کنیم. البته شاید در این یکی دو روز به خاطر بازی برابر ترکیه از فشار تمرین کم شود.

 

*درباره هواداران فوتبال ایران چقدر می دانی؟

زیاد با آنها برخورد کرده ام. خیلی به تیم ملی تعصب دارند. اشتیاق آنها به ساپورت تیم ملی را تقریبا همه می دانند. این به ما انگیزه می دهد. خیلی خوشحال می شوم که آنها را در استادیوم‌ها ببینم. این را خوب می دانم که تماشاگران ایرانی خیلی تیم ملی را دوست دارند. مطمئنا اگر آنها کنار ما باشند، می توانیم هر اتفاقی را در روسیه رقم بزنیم. ما خودمان را یک تیم هشتاد میلیونی تصور می کنیم نه تیم 23 نفری.  

 

*فصل جدید برای شما در استرشوند به خوبی فصل قبل آغاز نشده؟

بله متاسفانه فصل را با دو، سه باخت شروع کردیم. پارسال خیلی خوب بودیم و امسال رقبا می دانند که چطور مقابل ما بازی کنند. آنها عقب می روند و جلوی دروازه‌شان اتوبوس پارک می کنند و این کار را برای گلزنی ما سخت می کند اما الان چند هفته ای است که دوباره کارمان را شروع کرده ایم و می خواهیم در جدول بالا بیاییم. فصل قبل پنجم شدیم و سهمیه لیگ اروپا را در فصل جدید از دست دادیم اما امسال سعی می کنیم دوباره سهمیه لیگ اروپا را بگیریم.

 

*شایعه شده که ممکن است به سوانسی انگلیس بروی.

برخی صحبت‌ها درباره حضور سرمربی‌مان در این تیم شده و بعد از این شایعه شده که ممکن است من هم به آنجا بروم اما خودم خبر رسمی درباره این موضوع ندارم چون گفته ام وقتی با تیم ملی ایران هستم، نمی خواهم به چیزی جز ایران فکر کنم و تا پایان جام جهانی همه ذهن من مشغول تیم ملی است اما وقتی می شنوم که سوانسی، سلتاویگو یا چند تیم بوندس‌لیگایی من را می خواهند، برایم باعث افتخار است.

 

*سامان!تو در تیمی بازی می کنی که کاملا حرفه ای است. شاید برای بازیکنان ایرانی جالب باشد که بدانند برنامه روزانه شما در تیم استرشوند چیست؟

صبح بعد از اینکه به باشگاه رفتیم، باید به صورت تیمی صبحانه بخوریم. بعد از صبحانه تمرین می کنیم. بعد از اینکه تمرین تمام شد، کار من هنوز تمام نشده و در زمین می مانم و هر روز با کمک مربی تیم تمرین اختصاصی می کنم؛ مثل ضربه پنالتی، ضربه ایستگاهی یا شوتزنی. بعد از تمرین ناهار را در باشگاه می خوریم و این هم اجباری است که به صورت تیمی انجام شود. بعد از استراحتی دو ساعته در سالن جیم باشگاه دوباره تمرین می کنم. این  برنامه روزانه ما از صبح تا عصر است. همه بازیکنان هم در نزدیکی باشگاه زندگی می کنند و می توانند با پای پیاده از خانه شان تا باشگاه بیایند.

 

*سطح لیگ سوئد چقدر به تو کمک کرده که در تیم ملی موفق شوی؟

واقعا سطح لیگ سوئد خوب است. به لحاظ زمانی با بقیه کشورهای اروپایی تفاوت داریم اما به لحاظ سطح فوتبالی، لیگ سوئد لیگ خوبی به حساب می آید. سال قبل دیدید که آرسنال را بردیم و اتلتیکو بیلبائو را هم زحمت انداختیم. صادقانه باید بگویم که تمرین و بازی در سوئد خیلی به من کمک می کند تا در بهترین شرایط به تیم ملی ایران اضافه شوم و از این موضوع خیلی خوشحالم.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه