کی‌روش: در برزیل،‌ داوران به ایران ضربه زدند/ در روسیه می‌خواهیم بهترین ایران را نشان دهیم. تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 خرداد 1397 14:36. سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با یک رسانه اسپانیایی از تیم ملی و حاشیه‌هایش سخن گفت. به گزارش ایسنا و به نقل از مارکا، کارلوس کی‌روش از سال ۱۹۸۹ بر روی نیمکت نشست و دوران مربی‌گری‌اش آغاز شد. سرمربی پرتغالی اکنون ۷ سال است که هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده دارد. تیم او در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برابر آرژانتین قدرتمند قرار گرفت و اکنو ...

کی‌روش: در برزیل،‌ داوران به ایران ضربه زدند/ در روسیه می‌خواهیم بهترین ایران را نشان دهیم

تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 خرداد 1397 14:36


 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,کی‌روش
سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با یک رسانه اسپانیایی از تیم ملی و حاشیه‌هایش سخن گفت. 

به گزارش ایسنا و به نقل از مارکا، کارلوس کی‌روش از سال ۱۹۸۹ بر روی نیمکت نشست و دوران مربی‌گری‌اش آغاز شد. سرمربی پرتغالی اکنون ۷ سال است که هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده دارد. تیم او در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برابر آرژانتین قدرتمند قرار گرفت و اکنون در روسیه باید به مصاف دو تیم بزرگ دیگر یعنی اسپانیا و پرتغال برود.

 

کی‌روش در یک مصاحبه اختصاصی با این سایت اسپانیایی به وضعیت تیم ملی ایران اشاره کرد و گفت: سومین تجربه‌ام در جام جهانی است. دو بار این اتفاق با ایران افتاد و یک بار با هدایت تیم ملی پرتغال در این رقابت‌ها حضور داشتم.

 

تیم ملی پرتغال در سال ۲۰۱۰ در مرحله حذفی برابر اسپانیا قرار گرفت و با گل داوید ویا از این رقابت‌ها کنار رفت. کی‌روش درباره این بازی اظهار کرد: دیدار خیلی سختی برای ما بود و تیم بهتر توانست پیروز شود اما اگر داور دقت بیشتری داشت یا از سیستم فناوری بازبینی تصاویر استفاده می‌شد، تاریخ عوض می‌شد اما این اتفاق افتاد و دیگر نمی‌توان کاری کرد.

 

تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل آرژانتین می‌توانست نتیجه بهتری کسب کند اگر داور یک پنالتی به نفع ایران اعلام می‌کرد. سرمربی پرتغالی در رابطه با این موضوع اظهار کرد: داوران به تیم من ضربه زدند ما مقابل آرژانتین خیلی خوب بازی کردیم اما ناگهان لیونل مسی با آن ضربه فوق‌العاده همه چیز را عوض کرد. تنها دو نفر در نتیجه این بازی تاثیرگذار بودند، فرد نخست مسی بود که فوق‌العاده عمل کرد و دومین نفر داور بود که خطای آشکار روی اشکان دژاگه را ندید. اگر داور به نفع ما خطا می‌گرفت، زابالتا باید اخراج می‌شد.

 

کی‌روش در مصاحبه با فیفا اعلام کرده بود که مسی را باید متوقف کرد. سرمربی تیم ملی ایران در این رابطه اظهار کرد: برای من کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن جهان است ولی مسی گاهی اوقات فرازمینی ظاهر می‌شود.

 

سرمربی پرتغالی در ادامه به هم‌گروهی با اسپانیا، پرتغال و مراکش در جام جهانی اشاره کرد و گفت: گروه بسیار سختی است. شاید سخت‌ترین گروه جام جهانی باشد اما برنامه ما آشکار است. ما قرار است با حریفان‌مان روبه‌رو شویم و سیر صعودی داشته باشیم و از گذشته بهتر عمل کنیم. این هدف ایران است. صعود ما به جام جهانی خیلی خوب بود و توانستیم با یک عملکرد خوب به مرحله نهایی صعود کنیم. چالش ما در جام جهانی این است که بهترین ایران را به همه نشان دهیم و جنگنده ظاهر شویم.

 

سرمربی پرتغالی در مورد نخستین بازی تیم ملی برابر مراکش اظهار کرد: خیلی خوب است که ما در نخستین بازی به مصاف مراکش می‌رویم. پرتغال و اسپانیا دو تیمی هستند که شانس بیشتری برای صعود دارند در اولین بازی روبه‌رو خواهند شد و این به نفع ماست چون اسپانیا و پرتغال تنها برای صعود تلاش نمی‌کنند، آن‌ها می‌خواهند قهرمان جهان شوند. مراکش و ما برای صعود به یک هشتم نهایی تلاش می‌کنیم.

 

کی‌روش در ادامه به تیم ملی اسپانیا اشاره کرد و گفت: اسپانیا مانند ۴ سال پیش نیست و به دوران اوج بازگشته‌اند. این تیم بازی زیبایی به نمایش می‌گذارد. فضاها را به خوبی کنترل می‌کند و مالکیت توپ را در اختیار دارد. اسپانیا همیشه کنترل بازی را در اختیار دارد با حضور یولن لوپتگی همیشه یک گام رو به جلو است. این تیم آزادی عمل همیشگی‌اش را دارد و می‌تواند همانند دوران فوق‌العاده اسپانیا وسینته دل بوسکه خلاقانه بازی کند. این اسپانیا نسبت به تیم قبلی پیشرفت زیادی داشته است و هر ۱۰ دقیقه بهتر عمل می‌کند. این اتفاق باعث می‌شود برای تیم حریف کار سخت شود. این تیم تنها فضاها و ریتم بازی را کنترل نمی‌کند بلکه حریف را به شدت تحت فشار قرار می‌دهد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه