چه كسی شعار قومیتی را برای تیم ملی ایران انتخاب كرد

چه کسی شعار قومیتی را برای تیم ملی ایران انتخاب کرد


اخبار,اخبار ورزشی, فیفا


 اخبار ورزشی - چه کسی شعار قومیتی را برای تیم ملی ایران انتخاب کرد

فدراسیون فوتبال مدعی است که هیچ گونه تاثیری در انتخاب شعار تیم ملی ایران در جام جهانی فوتبال ندارد.

انتخاب شعار "افتخار پارس" از سوی فیفا برای تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی، واکنش قومیت های دیگر در میهن عزیزمان را در پی داشت. شاید این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که روند این انتخاب از کجا شروع شده؟ آیا فدراسیون فوتبال ایران هم تأثیری در انتخاب این شعار داشته یا نه؟

 واقعیت ماجرا این است که شرکت هیوندا به عنوان شریک تجاری فیفا و حامی مالی فدراسیون جهانی فوتبال، کلیه اتوبوس‌ها و اتومبیل‌های تیم‌‌های حاضر در برزیل را تأمین کرده و در ابتدا این شرکت بوده که بحث شعار تیم‌ها و حک شدن آن ها روی اتوبوس حامل بازیکنان را مطرح کرده است.


در همین راستا یک مقام آگاه در فدراسیون فوتبال ضمن تأیید این خبر، می‌گوید: «شرکت هیوندا، طی نظرخواهی اینترنتی از هواداران تیم‌های ملی حاضر در رقابت‌ها این شعارها را با رأی‌گیری مستقیم از طرف هواداران برای تیم های مختلف برگزیده و فدراسیون‌های فوتبال این کشورها نقشی در انتخاب این شعارها نداشته اند.»

با این حال با توجه به اینکه به نظر می‌رسد در این شعار قومیت‌های مختلف ترک، لر و ... نادیده گرفته شده، شاید بهتر باشد فدراسیون در جهت تغییر این شعار فکری کند. هرچند که مسوولان فدراسیون هنوز هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده اند.
 اخبار ورزشی - بانک ورزش

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه