پیشنهاد وسوسه انگیز اروپایی برای علی دایی

پیشنهاد وسوسه انگیز اروپایی برای علی دایی


اخبار,اخبار ورزشی , علی دایی

 

اخبار ورزشی - پیشنهاد وسوسه انگیز اروپایی برای علی دایی

سرمربی سابق پرسپولیس با پیشنهاد هدایت تیم ملی آذربایجان روبرو شده است.

شکست تحقیرآمیز مقابل کرواسی آنقدر برای مسئولان فدراسیون فوتبال آذربایجان دردناک بود که بلافاصله بعد از پایان بازی، عذر برتی فوگتس را خواستند و او را مجبور به استعفا کردند.


بر همین اساس برتی فوگتس 67 ساله که با تیم ملی آلمان قهرمان اروپا شده بود، پیش از پایان قراردادش از سمت سرمربیگری تیم ملی آذربایجان کناره‌گیری کرد.

او که تا پایان دور مقدماتی رقابت‌های یورو 2016 با این تیم قرارداد داشت، مسئولیت شکست 6 – صفر تیمش مقابل کرواسی را بر عهده گرفت. این مربی به بیلد گفت: «تصمیمم قطعی است و تغییرش نمی‌دهم. وقتی کاری را با جان و دل انجام می‌دهم، دوست دارم از آن لذت ببرم. ولی دیگر لذتی وجود ندارد. من سال‌ها تذکر دادم که ما باید بیشتر کار کنیم، بیشتر تمرین کنیم اما تیم ملی کشوری مثل آلمان که قهرمان دنیا شده بیشتر از ما که نیاز به قوی‌تر شدن داریم، تمرین می‌کند. اینجا خبری از حرفه‌ای‌گری نیست. مهم‌ترین مساله بازیکنان ما پول است! من هرگز دنبال چنین چیزی نبودم و نیستم. کار باید باعث لذت بردن آدم شود؛ بعد از آن، موفقیت اهمیت دارد؛ سپس مسائل دیگر.»

آذربایجان با این شکست با انجام سه بازی همچنان بدون امتیاز است و در قعر جدول گروه H قرار گرفته. این تیم در بازی اول با نتیجه دو- یک مغلوب بلغارستان شده و در بازی دوم نیز دو- یک به ایتالیا باخته است.

همین قعرنشینی باعث شده تا مسئولان فدراسیون فوتبال آذربایجان به دنبال گزینه‌های جدیدی برای حضور روی نیمکت این تیم باشند.

گفته می‌شود علی دایی یکی از این گزینه‌هاست؛ سرمربی سابق پرسپولیس که به گفته نزدیکانش از حدود یک سال پیش مورد توجه فدراسیون فوتبال آذربایجان قرار گرفته و هیچ بعید نیست این بار سرمربیگری این تیم را بپذیرد.


دایی در گفتگوهای خودمانی عنوان کرده که علاقه‌مند است مدتی را به دور از هیاهوی فوتبال ایران مربیگری کند. هدایت یک تیم در سطح اروپا و روبه‌روی تیم‌هایی بزرگ مثل ایتالیا، نروژ، کرواسی و حتی بلغارستان می‌تواند دایی را برای نشستن روی نیمکت تیم ملی آذربایجان وسوسه کند.

همزبانی با مردم این کشور و رقم بالایی که فدراسیون فوتبال آذربایجان برای جذب مربی جدید و موفقیت در ادامه مسابقات مقدماتی یورو 2016 کنار گذاشته از دیگر عواملی است که شاید باعث شود تا علی دایی به پیشنهاد مربیگری در این تیم اروپایی پاسخ مثبت بدهد.

شاید به همین دلیل است که علی دایی پیشنهاد مربیگری در تیم المپیک را نپذیرفته. بهمن دهقان، نماینده تام‌الاختیار دایی در این مورد گفته: «تا به امروز پیشنهادی درباره مربیگری تیم المپیک به دایی داده نشده و من نمی‌دانم این بحث از کجا مطرح شده است. در صحبتی که با دایی داشتم اعلام کرد که اگر هم چنین پیشنهادی به من بدهند آن را قبول نخواهم کرد.»

فدراسیون فوتبال آذربایجان تا زمان انتخاب سرمربی جدید، کار را به محمود قربانف سپرده تا او به طور موقت این تیم را هدایت کند. ناظم سلیمانف هم دستیار قربانف است اما به نظر می‌رسد با حضور سرمربی جدید که دایی هم یکی از گزینه‌های احتمالی است، این دو به‌عنوان دستیار به کار خود ادامه بدهند.

حضور دایی در آذربایجان وقتی جدی‌تر می‌شود که بدانیم او مدتی پیش از نفتچی باکو پیشنهاد داشت. البته نماینده او در مورد حضور دایی در تیمی دیگر هم توضیح جالبی می‌دهد: «یکسری پیشنهادهای دیگر به دایی ارائه شده و اگر صلاح بداند در زمان لازم آنها را رسانه‌ای خواهد کرد.»

باید دید واکنش‌ها به حضور دایی در آذربایجان چطور خواهد بود؟ آیا او به این پیشنهاد پاسخ مثبت می‌دهد یا قصد دارد همچنان دور از فوتبال سر کند و کنار نورا باشد؟
اخبار ورزشی - ایران ورزشی

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه