تاریخ انتشار : سه شنبه, 01 دی 1394 13:21. مازیار ناظمی مدیر روابط عمومی وزارت ورزش که از برنامه سازان قدیمی تلویزیون است یادداشتی برای خبرآنلاین از پخش نشدن مصاحبه ظریف با فردوسی پور نوشته است. مصاحبه دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با عادل فردوسی پور شب گذشته روی آنتن برنامه نود نرفت. خیلی ها دلایل زیادی آوردند و عدم پخش این مصاحبه ضبط شده را به رابطه سیاسیون،مانورهای سیاسی و تبلیغات در آستانه انتخابات ربط دارند. رابطه ورزش و سیاست دیگر آنقدر روشن است که نیازی به اثبات ندارد فقط کافی اس ...

واکنش مازیار ناظمی به ماجرای پخش نشدن گفت و گوی فردوسی پور با ظریف

تاریخ انتشار : سه شنبه, 01 دی 1394 13:21


اخبار,اخبار ورزشی,مصاحبه دکتر محمد جواد ظریف

 مازیار ناظمی مدیر روابط عمومی وزارت ورزش که از برنامه سازان قدیمی تلویزیون است یادداشتی برای خبرآنلاین از پخش نشدن مصاحبه ظریف با فردوسی پور نوشته است.

مصاحبه دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با عادل فردوسی پور شب گذشته روی آنتن برنامه نود نرفت.خیلی ها دلایل زیادی آوردند و عدم پخش این مصاحبه ضب�� شده را به رابطه سیاسیون،مانورهای سیاسی و تبلیغات در آستانه انتخابات ربط دارند.رابطه ورزش و سیاست دیگر آنقدر روشن است که نیازی به اثبات ندارد فقط کافی است به همین مسابقات المپیک در ادوار مختلف نگاهی بیاندازید.از 1936 برلین تا اوج آن در دوران جنگ سرد.

 

نقد بعضی از دوستان به رفتار سیاسی برنامه نود به نظرم محل توجه است.من برنامه ساز صداو سیما هستم.صدها برنامه اتفاقا با همین رویکرد ساخته و پخش کرده ام نه الان بلکه کار از دولت نهم شروع شد. به عنوان مثال بنده مصاحبه ای داشتم با حسین الله کرم که در آن با صراحت هر چه تمامتر گفته بود پرسپولیسی است.او در دل همین مصاحبه گفت که بچه حزب الهی ها را به ورزش راه ندادند.الله کرم که چهره ای شاخص در سیاست است و خودش در دوران نوجواني از بسكتباليست هاي خوب دارالفنون بوده و بعدها هم در رشته هاي مختلف ورزشي فعاليت كرده یک گفت و گوی کاملا ورزشی را انجام داد.

یا مصاحبه ای که با علی مطهری درباره ورزش،ناکامی ایران در جام جهانی و مسائل مختلف از سازمان وقت تربیت بدنی انجام دادم.چهره ای سیاسی تر از علی مطهری؟او در آن گفت و گو محمد علی آبادی،سیاست های اشتباه و در کل فوتبال را به نقد کشید و اتفاقا انتقاد های زیادی از ورزش کرد.مطهری چهره ای است که در همان مصاحبه عنوان کرد با فرزندان خودش فوتبال بازی می کند.

حرف اینجاست که مصاحبه ظریف با نود و عادل فردوسی پور اولین مصاحبه سیاسیون با یک چهره شاخص ورزشی نبوده و بدون شک آخرین آن هم نخواهد بود.فردوسی پور از یک برند مطرح برای حذابیت برنامه اش در یک مناسبت خوب مثل شب یلدا استفاده کرد،کاری که هر شبکه ای به دنبال آن است.همه تهیه کنندگان و مجریان برای جذب مخاطب این کار را انجام می دهند.

در نگاه آخر هم مستند عرض می کنم که تمام مراودات ورزشی ما در خارج از ایران یک پایش به وزارت خارجه وصل است و رویکرد،دیپلماسی عمومی است.اینکه تیم ها به فلان کشور سفر کنند یا نه،مقامات در فلان کنفرانس حاضر باشند یا نه؟ همه به وزارت خارجه ارتباط دارد. به یاد بیاورید که اعزام فوتبال ایران به مسابقات دوستی در آمریکا،مخالفت اقای نژاد حسینیان نماینده وقت ایران در سازمان ملل و اصرار صفایی برای حضور تیم ایران نمونه بارزی از این اتصال است. اتفاقی که در نهایت با حمایت رئیس وقت افتاد و تیم راهی آن مسابقات شد.

اخبار ورزشی  - خبر آنلاین 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه