تاریخ انتشار : چهارشنبه, 03 شهریور 1395 14:14. کاپیتان سابق تیم ملی گفت: به عنوان یکی از اعضای کادر فنی هر روز با سایر همکاران در ایتالیا در ارتباط هستیم. به گزارش کاپ، بحث حضور ستارگان لالیگا از چند هفته قبل با کلیپی که در برنامه 90 پخش شد به وجود آمد. از همان موقع رسانه ها و علاقه مندان به فوتبال تصور می کردند که حضور ستارگان لالیگا در ایران به بهانه برگزاری بازی خداحافظی جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی است. در چند هفته اخیر اما بارها جلساتی را برگزار کردند اما در نهایت نکونام روی حرفش ...

نکونام: یکباربرای همیشه دربهشت خداحافظی کردم / هواداران آزادی راجهنم کنند

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 03 شهریور 1395 14:14


اخبارورزشی,خبرهای ورزشی,لالیگا

کاپیتان سابق تیم ملی گفت: به عنوان یکی از اعضای کادر فنی هر روز با سایر همکاران در ایتالیا در ارتباط هستیم.

به گزارش کاپ، بحث حضور ستارگان لالیگا از چند هفته قبل با کلیپی که در برنامه 90 پخش شد به وجود آمد. از همان موقع رسانه ها و علاقه مندان به فوتبال تصور می کردند که حضور ستارگان لالیگا در ایران به بهانه برگزاری بازی خداحافظی جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی است. در چند هفته اخیر اما بارها جلساتی را برگزار کردند اما در نها��ت نکونام روی حرفش ایستاده و نمی خواهد بازی خداحافظی برای او برگزار شود.

 

در حالی که این مسابقه فردا در ورزشگاه آزادی انجام خواهد شد مربی حال حاضر تیم ملی فوتبال ایران از تصمیم قطعی خود برای عدم حضورش خبر داده و اعلام می کند که بیشتر تمرکز خود را روی کارش در تیم ملی گذاشته است. در ادامه گفت و گوی خبرنگار کاپ، با جواد نکونام را می خوانید.

*شاید برای همه سوال باشد که شما در بازی فردا شرکت می کنید یا خیر.
اجازه دهید من قبل از اینکه درباره این مساله حرف بزنم خیلی از مسائل را بازگو کنم. از ابتدا قرار بود این مسابقه بازی خداحافظی من باشد. اما من همان موقع که حرفش هم مطرح شد گفتم که من در هیچ بازی خداحافظی شرکت نمی کنم چون من فقط یک بار آن هم در موسسه بهشت امام رضا(ع) این کار را انجام داده ام. بعد از آن به من گفتند که می خواهیم در این مسابقه از شما تجلیل و قدردانی کنیم و به خاطر همین از کسانی که همبازی من بودند نام برده شد تا در این بازی حضور داشته باشند.

*چه شد که یک هفته قبل از حضور در این بازی انصراف دادید؟
من وقتی برخی مسائل را دیدم و متوجه شدم برخی همبازیان من نمی توانند در این مسابقه باشند و برنامه ریزی مناسبی وجود ندارد گفتم که شرکت نمی کنم. البته مسئولان برگزاری مسابقه وعده داده بودند که حتی اگر من نباشم نیز بازی برگزار می شود. با این حال از طریق خداداد عزیزی با من تماس گرفتند و وقتی که خداداد به عنوان کسی که قبلا کاپیتان من بوده از من خواست که پای میز مذاکره بنشینم و در این جلسه شرکت کنم من پذیرفتم. برای من خیلی ارزش داشت که خداداد ازمشهد فقط به خاطر من به تهران آمد تا در این جلسه شرکت کند. در نهایت بعد از برگزاری این جلسه گفتم من فقط در صورتی در این بازی حاضر خواهم بود که اسم من با سایرین هیچ تفاوتی نداشته باشد. در واقع من هم یک فرد عادی هستم که در بازی ستارگان ایران و ستارگان لالیگا شرکت می کنم. این موضوع را قبول کردم اما باز هم در این چند روز شنیدم برخی از این مسابقه به عنوان بازی خداحافظی من یاد کردند که کاملا اشتباه است.

*پس چه شد که بار دیگر تصمیم گرفتید در این بازی حضور نداشته باشید؟
همان طور که گفتم من فقط به خاطر خداداد در این جلسه شرکت کردم چون بارها گفته ام او برخلاف خیلی از افراد چاپلوس نیست و حرفش و عملش یکی است. همچنین برای یاریار احترام زیادی قائلم. به من گفتند که اگر تو شرکت نکنی خیلی از نفرات دیگر نیز به خاطر عدم حضور تو از این بازی انصراف می دهند. من هم اعلام آمادگی کردم در این بازی شرکت کنم اما باز هم دیدم خیلی از دوستان انصراف خود را اعلام کردند. به خاطرهمین تصمیم گرفتم من هم در بازی فردا حضور نداشته باشم.

*اما خداداد از انصراف تو گلایه کرده و گفته که به او قول داده ای تا در این بازی شرکت کنی.
حرف خداداد درست است. اگر من گفتم که در این بازی شرکت می کنم و این موضوع را پذیرفتم فقط به خاطر این است که هیچ بازیکن دیگری به خاطر غیبت من از این مسابقه انصراف ندهد. می دانستم که امثال خداداد و هاشمی نسب چون آدم های بامعرفتی هستند تا آخر موضوع می ایستند و من هم گفتم در این بازی حضور پیدا می کنم تا اصل قضیه زیرسوال نرود.

*از سوی دیگر ستارگان لالیگا که شب گذشته وارد تهران شدند علاقه زیادی دارند تا تو را در این مسابقه ببینند. این موضوع هم تو را مجاب نمی کند که در بازی فردا حضور داشته باشی؟
قطعا من هم دوست دارم مقابل آنها بازی کنم. این موضوع هم صدق می کند که آنها نیز برای آسنایی با من دوست دارند در این بازی حضور داشته باشم. اما روز اولی که کلیپ این بازیکنان برای حضور در تهران پخش می شد مشخص بود که مرا به عنوان یک بازیکن ایرانی کاملا قبول دارند و دوست دارند دوباره در این مسابقه حضور داشته باشم اما شرایط خوب پیش نرفت و شاید اگر مسئولان خوب عمل می کردند بازی فردا با حضور تمام ستارگان فوتبال ایران و به شکل خوبی برگزار می شد.

*مورینتس در گفت و گویی که بعد از حضورش در ایران با خبرنگار کاپ داشت اعلام کرده بود نکونام جذاب است و دوست دارم مقابل او بازی کنم.
من مقابل اکثر این بازیکنان تجربه بازی دارم و برای همه جذاب بود اگر می توانستیم مقابل یکدیگر قرار بگیریم. با این حال احتمالا من در زمان برگزاری این مسابقه ایران نباشم و اصلا نتوانم بازی را تماشا کنم.

*از شرایط تیم ملی در ایتالیا باخبر هستی؟
بله. قطعا به عنوان یکی از اعضای کادر فنی هر روز با سایر همکاران در ایتالیا در ارتباط هستیم. فکر می کنم بتوانم بعد از بازگشت اعضای تیم ملی از ایتالیا در کنار آنها حضور داشته باشم.

*به عنوان مربی تیم ملی چقدر امیدوارید که مقابل قطر در تهران نتیجه خوب می گیرید؟
یک مساله بسیار مهم درباره این مسابقه حضور دارند. با وجود ناراحتی ها و مسائلی که تا به حال در فوتبال ما وجود داشته همواره مشاهده کردیم که جلوی تیم های عربی مردم از ما حمایت می کنند. حتی چندی پیش که من عضو تیم العربیه قطر بودم دو بازیکن ملی پوش این تیم به من می گفتند ما از حضور در تهران و بازی در ایران در ورزشگاه آزادی می ترسیم چون جو وحشتناکی در آن به وجود می آید. مطمئن باشید مردم از تیم ملی کشور خود حمایت می کنند.

*با توجه به شرایط تیم ملی چقدر شانس برای حضور تیم ملی به جام جهانی قائل هستید؟
صعود به جام جهانی برای هر کشوری افتخار محسوب می شود. امیدوارم همه این مساله را درک کنند و به کمک تیم ملی بیایند تا بتوانیم به این افتخار برسیم. مطمئن باشید زمانی که تیم ملی فوتبال به جام جهانی فوتبال می رود فقط این بازیکنان نیستند که از آن سود می برند بلکه کل مردم کشور به آن افتخار می کنند.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه