میلیاردرهایی که معافیت گرفتند

میلیاردرهایی که معافیت گرفتند


اخبار,اخبار ورزشی , فوتبالیست‌های میلیاردر

 

اخبار ورزشی - میلیاردرهایی که معافیت گرفتند

جوانان دیگر جامعه بعد از انجام 2 سال خدمت مقدس سربازی به دلیل نداشتن حداقل حقوق ماهانه یک میلیون تومان از راه انداختن یک زندگی مشترک گریزان هستند و حتی بعضی از خانواده‌ها در همین کشور از طریق یارانه تامین معاش می‌کنند اما افراد بی‌مسئولیتی مانند همین فوتبالیست‌هایی که خدمت نرفته‌اند و کارت جعل کرده‌اند حرف از گرفتن یارانه و از دست دادن مبالغ میلیاردی و باد‌آورده می‌زنند.

خبر جعل کارت معافیت تعدادی از فوتبالیست‌های میلیاردر واکنش شدیدی را از سوی مردم به همراه داشت تا جایی که عده‌ای خواستار ورود مدعی‌العموم به بحث جعل کارت معافیت شدند.


 یک میلیارد تومان کم است، قرارداد را یک و نیم میلیارد بنویسید تا بیایم.


- وزارت ورزش از ما خواسته‌ است که بالاتر از یک میلیارد تومان با هیچ بازیکنی قرارداد نبندیم. حالا کمی با ما راه بیا!

- باشد! یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان بنویسید و این حرف آخرم است.

- پس ما قراردادت را یک میلیارد و صد میلیون تومان اعلام می‌کنیم ولی در آخر فصل یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان می‌دهیم.

احتمالاً اینها صحبت‌هایی است که بین بازیکنان معروف و مسئولین یک باشگاه فوتبال در زمان عقد قرارداد مطرح و در این بین رقم‌هایی به راحتی بیان می‌شود که عموم مردم برای به دست آوردن یک میلیون تومانش یعنی تقریباً یک‌هزارم این رقم از صبح تا شب به هر دری می‌زنند و در پایان ماه با تمام خستگی روحی و جسمی و گاهی بدون یک روز تفریح یک هزارم این رقم را به دست می‌آورند.

با یک حساب سرانگشتی اگر همان انسان معمولی جامعه 12 ماه تلاش مستمر کند نهایتاً 12 میلیون تومان در طول یکسال به دست می‌آورد.

12میلیون تومان کجا و یک میلیارد تومان کجا!

علی حمودی، بازیکن تیم سپاهان اصفهان و البته بازیکن سابق استقلال تهران، بعد از فاش شدن جعلی بودن کارت معافیت خود، آن هم به قول خودش توسط علی دایی، به عنوان سرباز با حقوق ماهانه 150 هزار تومان به تیم تراکتورسازی تبریز پیوسته و گفته که «باور کنید قرارداد 150 هزار تومانی برای هر ماه با تراکتورسازی بسته ام، از حالا تا دو سال آینده باید هر ماه 150 هزار تومان بگیرم، به همین خاطر مجبورم یارانه ثبت کنم و سبد کالا! سرنوشت ما هم همین بوده و حالا هم باید به عنوان بازیکن سرباز با این قراردادها بازی کنیم شاید هم دنبال شغل دوم بگردم.»

این در حالی است که یکی از رسانه‌ها در ابتدای این فصل قرارداد علی حمودی با تیم سپاهان را فاش کرده و گفته مبلغ قرارداد بازیکنی مثل علی حمودی یک میلیارد و 100 میلیون تومان اعلام شده که طبق اعلام رسمی این بازیکن مبلغ قرارداد او، در این فصل یک میلیارد و 400  میلیون تومان بوده است.

این در صورتی است که جوانان دیگر جامعه بعد از انجام 2 سال خدمت مقدس سربازی به دلیل نداشتن حداقل حقوق ماهانه یک میلیون تومان از راه انداختن یک زندگی مشترک گریزان هستند و حتی بعضی از خانواده‌ها در همین کشور از طریق یارانه تامین معاش می‌کنند اما افراد بی‌مسئولیتی مانند همین فوتبالیست‌هایی که خدمت نرفته‌اند و کارت جعل کرده‌اند با انکسار شدیدی حرف از گرفتن یارانه و از دست دادن مبالغ میلیاردی و باد‌آورده می‌زنند.


در کنار هزاران کارشکنی برخی از فوتبالیست‌ها، چند وقتی است که به جد با همت ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی جلوی یکی از این کارشکنی‌ها گرفته شده و بعد از اعلام مشکوکیت ستاد کل نیروهای مسلح به کارت معافیت 50 فوتبالیست، سرانجام سردار موسی کمالی، جانشین معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه وضعیت خدمت وظیفه عمومی 118 فوتبالیست و ورزشکار مورد بررسی قرار گرفت، گفت: «کارت معافیت 69 نفر باطل شد.»

حال سوالی که پیش می‌آید این است که با این فوتبالست‌های متخلف باید چه نوع برخوردی انجام داد؟

گذشته از مباحث حقوقی این موضوع که مجازات جاعل و استفاده کننده از مدرک جعلی چیست، سردار کمالی 3 جنبه برخوردی را برای این ورزشکاران اعلام کرده است.

جانشین معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: «جنبه اول رسیدگی سازمان نظام وظیفه است که بر اساس روال خود اقدام به باطل کردن کارت‌ها کرده و بر اساس قولی که داده بود این رسیدگی‌ها را قبل از اتمام نیم‌فصل انجام داد. حالت دوم موضوع رسیدگی مراجع قضایی است که باید بر اساس گزارش‌های ما و بر اساس قانون با این افراد متخلف برخورد کند و اما جنبه سوم بحث برخورد خود فدراسیون‌های ورزشی و فوتبالی با این افراد است که بر اساس مقررات با آنها برخورد خواهند کرد.»

بنابراین تا الان جنبه اول که ابطال کارت‌های جعلی بود اتفاق افتاده و باید منتظر اجرای دو مرحله بعدی که برخورد قضایی و برخورد فدراسیون‌ها است، باشیم.

همچنین سازمان وظیفه عمومی با اطلاعیه‌ای با فوتبالیست‌های متقلب اتمام حجت کرد و گفت: «آن دسته از فوتبالیست‌ها که کارت معافیت از خدمت آنان باطل شده، سرباز غایب محسوب شده و با احتساب اضافه خدمت باید در یکی از یگان‌های تابعه نیروهای مسلح، خدمت سربازی خود را سپری کنند. همچنین پرونده معافیت‌های ابطال شده جهت انجام رسیدگی‌های قانونی و تعیین تکلیف در راستای احتمال ارتکاب جرم به مراجع ذیصلاح قضایی ارسال شده است.»

سازمان وظیفه عمومی در این اطلاعیه ادامه داد: «فوتبالیست‌های مذکور در صورتیکه تا بیست ودوم بهمن ماه سال جاری برای اعزام به خدمت اقدام کنند و در تاریخ تعیین شده به خدمت اعزام شوند، اضافه خدمت اولیه آنان بخشیده می شود. در خصوص ادامه فعالیت ورزشی این دسته از بازیکنان، برابر تصمیم مرجع مربوط مقرر شد که فعلا تا پایان فصل حق بازی در لیگ برتر و دسته یک را ندارند.»

اما در حقیقت دیدیم که علی حمودی به عنوان یک نمونه از این بازیکنان به باشگاه تراکتورسازی پیوسته و با شادکامی به فعالیت ورزشی خود ادامه می‌دهد.

البته به گفته سردار سید حمید صدرالسادات، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا قرار شده که از این به بعد وضعیت خدمتی ورزشکاران کلیه رشته‌ها، قبل از اخذ قرارداد از سازمان وظیفه عمومی استعلام می‌شود.

اما بد نیست نگاهی کوتاه به مطالبات مردم دراین باره داشته باشیم و ببینیم که اذهان و افکار عمومی در قبال این عمل چه خواسته‌هایی از مسئولان دارند.

مطالب زیر نظرات بعضی از کاربران فضای مجازی است که در واکنش به اخبار کارت‌های معافیت جعلی بیان شده است:

* اینکه گفته شده فعلا حق بازی ندارند چیه؟یعنی فعلا عدالت اجرا میشه؟ یعنی قراره در آینده این بازیکنان با سلام و صلوات برن به تیمهای نظامی؟ یعنی قراره یه مدت بگذره تا آبها از آسیاب بیفته؟ ما فقط و فقط اجرای عدالت و قانون را داریم. این بازیکنان باید اول محاکمه شوند و بعد به خدمت بروند و در آینده هم نباید عدالت قربانی شود.

* یکی جواب منو بده لطفاً: اگه این کارت های معافیت خارج از سازمان نظام وظیفه عمومی صادر شده و افراد جاعل اقدام به تهیه این کارت ها کردن که هیچ واقعا جعلین . اما اگه در داخل سازمان نظام وظیفه عمومی و توسط بعضی از کارکنان این نهاد صادر شده چرا این افراد رو علنی محاکمه نمی کنین؟ چرا همش لاپوشونی می کنین؟ بخدا شما با این کارا تقدس لباس سربازی رو زیر سئوال بردین؟آخه از چی می‌ترسین؟ مگه نمیدونین اگه با مردم کشورتون صادق باشین براحتی از خطاهای شما میگیذرن؟ یکبار برای همیشه جلوی فساد داخلی‌تون رو بگیرین نترسین هیچ اتفاقی نمی افته هرچند من معتقدم همه خطاکاران ماستشونو کیسه می کنن! چرا باید من 28 ماه خدمت کنم ولی بعضیا بادادن پول‌های کثیف کارت معافی بگیرن و برن پول میلیاردی بگیرن دست آخرم بعد رو شدن خلافشون برن یه یک تیم نظامی هیچ اتفاق بدی هم براشون پیش نیاد؟ یکی جواب بده لطفا.

* به خاطر همین بازیکنا کلی معافیت پزشکی رو سخت تر کردن من قلبم افتادگی داشت دکتر نظام وظیفه گفت اگه سه، چهار ماه زود تر میومدی معاف دائم بودی ولی الان معاف از رزم ! یکی دیگه اومده بود دو تا چشماش 4 بود می گفت با عینکم نمیتونم ببینم ولی بهش گفت حداقل یکی از چشمات باید 8 باشه تا معاف بشی؟

* با این کار کاملا موافقم ... بازیکنانی که کارت جعل درست کردن باید برن دادگاهی بشن و سرباز واقعی برن نه تیم نظامی.

* وای این تنبیه زیاده روی نیست؟؟؟؟ تا پایان فصل از بازی محروم بشن، گناه دارن ....طرف رفته به عنوان قطع نخاع کارت معافیت گرفته بعدم تو لیگ بازی کرده بعد 5 - 6 سال حالا که گندش درآومده تا پایان فصل محروم ؟؟؟ ...

* به عنوان یک ایرانی که خدمت زیر پرچم را انجام داده‌ام ازتمامی مسئولین محترم که باعث افشاء خیانت این افراد گردیده‌اند کمال تشکر را داشته و از مدعی العموم ایران عزیز خواستار درخواست اشد مجازات برای این افراد که به هیچ اصلی ازاصول غیرتمندی برای پاسداری ازحریم وآب وخاک وبیت المال قائل نمی‌باشند را خواستارم.

* آره بخدا اینها باید الان توی بارسا و رئال بازی میکردن حالا باید در ظلمی عظیم برن مجانی توی تیمهای نظامی خیلی بی انصافیه کی میخواد جواب ضرر اینهاروبده .هموطن گلم شماهم که داری با منطق این فوتبالیست‌های پوشالی فریبکار صحبت میکنی این حرف شما زمانی قابل قبول بود که اینها سرموقع به خدمت میرفتن و با جعل اسناد سر سیستم اداری و نظامی کشور کلاه نمی‌گذاشتند و در یک تیم مثلا نظامی 2 سال بدون دریافت‌های نجومی بازی می‌کردند منصفانه نیست جرمشون را کم بدونیم فکرشو بکنید خیلی از بچه های عزیز این کشور توی شرایط بد اب وهوایی اونهم با امکانات ساده دارن توی مرزها نگهبانی میدن دور از خانواده و شهرشون. تازه اینها لایق تنبیهات بیشتری بودن خیلی باهاشون مهربونی شده.

* حالا چه فایده ای داره که باطل شد؟ تازه تشویق هم شدند و آنهایی که به خاطر عشق وتفریح شان با تقلب قوانین جامعه رازیر پا گذاشتند وصاحب ثروت میلیاردی شدند وبه ریش مردم خندیدند تازه براشون بهترم شد وبه جای تنبیه واعزام به نوارمرزی وپاس دادن تو سرما وگرما توبرجک رفتند تو تیمهای دیگر لیگ بازی کنند. من نمیدانم چه کسی به اینا اجازه چنین کاری را داده ولی...

* جریمه متخلفان= بازی در تیم هایی جون تراکتور سازی، ملوان بندر انزلی و فجر شهید سپاسی در بهترین آب و هوای ایران، اینم آخر و عاقبت تخلف و جعل اسناد دولتی.

* آیا اگر روزی جنگی ناخواسته اتفاق بیافتد می توانیم توقع داشته باشیم یک جوان روستایی که فرار از خدمت را ننگ می داند وبا رضای خاطر به خدمت زیر پرچم میرود اونوقت هم به خدمت برود وجانفشانی کند. مسئولین با این گذشت وارفاقی که در مورد جرم مشهود وکوتاهی در قبال امنیت کشور می کنند در این دنیا در مقابل ملت ودر آن دنیا در مقابل خدا چه پاسخی دارند.جرم محرز است آنوقت برای جزا میفرستندشان ملوان یا تراکتورسازی ویا سپاسی شیراز.آب هوا عوض کنند.به خدا مردم مخلص نظام واسلام هستند اما بترسید از روزی که به خاطر بی عدالتی‌های بعضی مسئولین خسته شوند.
اخبار ورزشی - فارس

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه