مردی که می خواست جانشین کارلوس کروش و قلعه نویی شود حالا به معجزه برای ماندن نیاز دارد!

مردی که می خواست جانشین کارلوس کروش و قلعه نویی شود حالا به معجزه برای ماندن نیاز دارد!اخبار,اخبار ورزشی,دراگان اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ با فولاد روزهای بدی را تجربه می کند. او در شش بازی اول لیگ فقط سه امتیاز گرفته است.سه امتیازی که آنها را به قعر جدول چسبانده است. اتفاقی که احتمال اخراج پیش از موعد او را قوت می بخشد.

مردی که تا همین چند ماه قبل ، بهترین مربی خارجی لیگ لقب گرفته بود ، حالا می ترسد که اخراج شود. کسی که تیم پانزده میلیارد تومانی اش ، اصلا خوب نبوده. او که فصل قبل اگر نتیجه نگرفت ، می توانست بهانه داشته باشد که ماجرای محرومیت سربازهایش ، هارمونی تیم را به همز ده اما از فصل قبل ، او هرچه خریده ، به کار تیمش نیامده اند و جواب نگرفته . اختلاف های درون تیمی اش هم مزید بر علت شده تا امروز تیم او در انتهای جدول فقط 3 امتیاز داشته باشد. تیمی که به صورت سنتی ، انتظار قهرمانی اش می رفت.

1.
لیگ برتر سیزدهم بود که دراگان اسکوچیچ روی نیمکت ملوان نشست..ملوانی ها آن زمان تابو را شکستند و برای نخستین بار یک مربی خارجی را به انزلی آوردند.مربی ای که هرچند در پایان لیگ به مقام هفتمی با ملوانان رسید اما برای یک یک فصل کاری در ایران نتیجه قابل قبولی بود.

اسکوچیچ اما فقط همین یک فصل را در انزلی دوام آورد.شاید آن زمان ملوان�� ها بدشان نمی آمد که قرارداد او را تمدید کنند اما دراگان که قراردادش یک ساله بود ترجیح داد از شمال به جنوب کشور سفر کند،گرمای اهواز را به جان بخرد تا سرمربی تیمی شود که مهره های زیادی را در ترکیبش دارد.

2.
اسکوچیچ جای فرکی ای را در فولاد گرفت که توانسته بود فولاد را قهرمان لیگ برتر کند او هرگز فکرش را نمی کرد که از همان ابتدای راه به مشکل بخورد و تعدادی از بازیکنان کلیدی اش را به خاطر باطل شدن کارت های معافیت از دست بدهد.این مشکل را درابتدا خیلی ها جدی نمی گرفتند اما وقتی اجازه بازی به این بازیکنان داده نشد ....

با همه این شرایط فولاد فصل را به سختی پشت سر گذاشت و در جدول رده بندی عنوانی بهتر از پنجمی به دست نیاورد.با این حال نتایج فولاد ترازویی برای وزن کردن عیار این تیم نبود.جدا شدن بازیکنانی مثل بختیار رحمانی،سروش رفیعی و ...که از بازیکنان کلیدی این تیم به حساب می آمدند خودش برای افتادن این اتفاق کافی است.

3.
لیگ به پایان رسید و با شروع فصل نقل و انتقالات استقلالی ها که امیر قلعه نویی را از تیم کنار گذاشته بودند یکی از گزینه هایشان برای هدایت این تیم دراگان اسکوچیچ بود.حاشیه ها زیاد بود اما اسکوچیچ یک روز مصاحبه کرد و با قدرت گفت:«همه چیز تمام است.من با فولاد به توافق رسیدم و یک فصل دیگر هم در اهواز می مانم.»

تصمیم برای جنگیدن.دراگان می خواست خودش را ثابت کند.از دست دادن مهره های کلیدی در فصل قبل انگیزه او را زیاد کرده بود تا با بازیکنانی که خودش برای فصل جدید جذب کرده است لیگ برتر را آغار کند.او که می خواست تیمی در حد و اندازه های قهرمانی را وارد گود کند در هفته اول به صخره خورد و در خانه مقابل راه آهن فرهاد کاظمی به تساوی دست پیدا کرد.این تساوی در حالی رقم خورد که فولاد تا دقیقه 85 در اهواز از حریف تهرانی خود عقب بود اما در دقایق آخر توانست بازی را به تساوی بکشاند.

4.
اسکوچیچ که برای دیدن فولاد قدرتمند همه را به هفته چهارم به بعد دعوت کرده بود در هفته دوم مقابل پدیده در مشهد توانست یک امتیاز بگیرد. کسب یک امتیاز در خانه حریف نتیجه بدی آن هم در هفته های ابتدایی لیگ نبود اما حاشیه های فولاد زمانی شروع شد که این تیم در هفته سوم یک دیدار حساس را در دربی خوزستان واگذار کرد.

 

از شکست در این دیدار بود که دراگان عقب عقب به سمت پرتگاه پیش رفت.او خودش هم می دانست که اگر نتواند نتایج ایده آل را با فولاد به دست بیاورد شاید صبر مسئولان این تیم به زودی لبریز مشود و او را به سمت در خروج هدایت کنند.شاید به همین دلیل هم بود که تیمش را مقابل سپاهان با ترکیبی هجومی راهی میدان کرد.

 

شاید دراگان چاره ای هم نداشت.در مقابل تیم آماده سپاهان که حسین فرکی سرمربی سابق فولاد را در اختیار داشت بهترین دفاع حمله بود.او از اصفهان یک امتیاز گرفت و به اهواز برگشت تا تیمش را برای دیدار با پرسپولیس آماده کند.تیمی که وضعیتی مشابه فولاد و شاید بدتر از این تیم را داشت.

5.
بازی که آغاز شد از همان ابتدا هم می شد فهمید که پرسپولیس در این بازی بازنده نیست.برانکو دست هم وطنش را خوانده بود و در پایان بازی تیمش را به پیروزی رساند تا پرسپولیسی که به قعر جدول چسبیده بود جایش را با فولاد عوض کند و اوضاع این تیم و البته اسکوچیچ را بحرانی تر از قبل کند.

پس از این شکست خیلی ها منتظر یک تغییر و تحول اساسی در کادر فنی فولاد بودند.اما مسئولان این تیم که با فرصت به وجود آمده به خاطر تعطیلی  لیگ برتر گمان می کردند دراگان ممکن است شرایط را به نفع فولاد تغییر بدهد به او فرصت دیگری دادند تا شاید تمام ناکامی ها در بازی با ذوب آهن جبران شود.

6.
پس از تعطیلی بیست روزه لیگ برتر این بار فولاد در خانه میزبان ذوب آهن بود.تیم یحیی گل محمدی که همیشه مقابل تیم های خوب لیگ برتر نتایج قاب قبولی گرفته است.

 

این بار شکست خیلی سنگین بود و اصفهانی ها سه گل به فولاد زدند تا این تیم در خانه اش نتواند کمر راست کند.هیچ کس چیزی نمی داند.

 

اما آنچه مشخص است فولاد و اسکوچیچ دو خط موازی هستند که با این شرایط هرگز به هم نمی رسند.خطر اخراج برای مربی ای که نامش در آشفته بازار فدراسیون فوتبال و تیم ملی حتی به عنوان جانشین کروش مطرح شده بود به شدت احساس می شود.

 

شاید اسکوچیچ در اهواز طلسم شده است و شاید هوای این شهر بر خلاف انزلی به او نساخته که حالا با تیمش به قعر جدول چسبیده اند.با همه این شرایط دراگان هنوز خودش خیلی امیدوار است.امیدوار به اینکه می تواند فولاد را از این بحران را خارج کند.

 

او خودش را یک جنگجو می داند که هیچگاه میدان جنگ را ترک نمی کند.با این حال باید دید که اصلا این فرصت به اسکوچیچ داده می شود که لباس رزم به تن کند و در آوردگاه لیگ برتر از حیثیت تیمی پر طرفدار دفاع کند؟

او که برای این فصل بودجه ای 15 میلیاردی به پای بازیکنانش هزینه شده ، برای فصل جدید تنها 1.5 میلیارد تومان برای خرید بازی کنان جدید تیمش هزینه کرده و سایر هزینه ها صرف تمدید بازیکنان قبلی اش شده اند.

 

قراردادهای میلیاردی بازیکنانی چون بدرلو ، شریفات ، جماعتی و سلیمی و در ازایش خرید بازیکنانی مثل مالکی ، ابراهیمی ، فشنگچی وخانزاده  که 1.5 میلیارد هزینه داشتند اما این خریدها نتوانسته تیم را یکدست کند.

 

منتقدان به اسکوچیچ البته ایراد می گیرند که او نیم فصل قبل هم خریدهای بدی مثل قاضی و مسلمان داشته که به کار تیمش نیامدند و البته امسال 3 ستاره تیم فولاد نوین را رد کرد تا این 3 حالا ستاره های استقلال خوزستان ویسی باشند. اسکوچیچ حالا در آستانه اخراج است و شاید یک معجزه بتواند اهوازی نگه اش دارد.

اخبار ورزشی - خبر آنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه