مجازات یک «دانه درشت»

مجازات یک «دانه درشت»


اخبار,اخبار ورزشی,بسکتبال


اخبار ورزشی - مجازات یک «دانه درشت»

دو روز پیش بود که در اخبار یکی از تلویزیون‌های محلی آمریکایی شنیدم آقای «دانِلد استرلینگ» صاحب تیم بسکتبال «لس آنجلِس کلیپرز» سخنی ناروا بر زبان آورد. او به مدیران تیمش گفته بود که از استخدام بازیکنان سیاه‌پوست، یا‌آمریکاییان آفریقایی‌تبار خودداری کنند.

درزکردن این خبر به خارج و ثابت‌شدن آن توفانی از انتقاد در کشوری برانگیخت که برای مبارزه با این نقیصه و ننگ اجتماعی در جنگی داخلی، بهایی سنگین پرداخته است. صحبت نقل همه محافل رسانه‌ای آمریکا شد و ساعت‌به‌ساعت بر شدت آن افزوده شد.

 

مساله فقط این نیست که بهترین بسکتبالیست‌های آمریکا از سیاهان هستند، صحبت از تبعیض نژادی و سخنی ناروا توسط شخص متنفذی است که در جایگاه ورزشی خودش محیط ورزشی را به اینگونه فسادها می‌آلاید و در نظام اجتماعی کشوری که با مبارزات طولانی بر تبعیض نژادی خط بطلان کشیده است خلل وارد می‌کند.


 او وادار به پوزش‌خواهی شد. اما پوزش زورکی او با توجه به مقام و موقعیت و ثروتی که داشت، پذیرفته نشد. آقای آدام سیلور، رییس انجمن ملی بسکتبال آمریکا اعلام کرد که نامبرده به موجب رای صادره از سوی مرجع انتظامی آن انجمن به محرومیت دایم از دخالت در امور ورزشی، حتی از حضور در میادین ورزشی در استادیوم‌های کشورش و نیز به پرداخت حداکثر جریمه آن انجمن به مبلغ دوونیم‌میلیون‌دلار محکوم شده و اکنون تحت‌فشار قرار گرفته است که تیم خود، یعنی کارخانه اسکناس‌سازی‌اش را واگذار کند.

 

این مجازات کسی است که اصلی از اصول مهم اخلاقی و قانونی کشورش را زیر پا گذاشته است؛ اصلی که در راهش جنگی داخلی و جانفشانی‌های بسیار شده است. نکته مهم در این میان، مجازاتی است که فقط ظرف سه روز اعلام می‌شود! مجازات در جامعه پیشرفته بیش از هر کس یقه دانه‌درشت‌ها را می‌چسبد.
اخبار ورزشی - شرق

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه