تاریخ انتشار : شنبه, 25 اردیبهشت 1395 10:44. با پایان یافتن لیگ پانزدهم خیلی زود گمانه‌زنی‌ها در باره بازیکنان و نیمکت تیم‌های لیگ برتری آغاز خواهد شد. در لیگ پانزدهم یعنی فصلی که با تعطیلی‌های مداوم سپری شد، تغییراتی روی نیمکت برخی تیم‌ها شاهد بودیم که البته ثمرات چندانی نداشت و این تغییرات منجر به بهبود شرایط تیم‌ها نشد. سیاه جامگان و سپاهان پیشتاز تغییرات بودند که همچنان به روند نزولی خود ادامه دادند. راه‌آهن و ملوان هم دچار تغییراتی شدند که باز هم نتیجه‌ای برای این تیم‌ها نداشت. تراکت ...

قلعه‌نویی بهترین تغییر؛ مظلومی و برانکو باثبات‌ترین

تاریخ انتشار : شنبه, 25 ارديبهشت 1395 10:44


قلعه‌نویی بهترین تغییر؛ مظلومی و برانکو باثبات‌ترین - تصویر 1

با پایان یافتن لیگ پانزدهم خیلی زود گمانه‌زنی‌ها در باره بازیکنان و نیمکت تیم‌های لیگ برتری آغاز خواهد شد.

در لیگ پانزدهم یعنی فصلی که با تعطیلی‌های مداوم سپری شد، تغییراتی روی نیمکت برخی تیم‌ها شاهد بودیم که البته ثمرات چندانی نداشت و این تغییرات منجر به بهبود شرایط تیم‌ها نشد. سیاه جامگان و سپاهان پیشتاز تغییرات بودند که همچنان به روند نزولی خود ادامه دادند. راه‌آهن و ملوان هم دچار تغییراتی شدند که باز هم نتیجه‌ای برای این تیم‌ها نداشت. تراکتورسازی هم گرفتار تغییراتی شد اما این تغییرات در تبریز جواب داد و با وجود اینکه تبریزی‌ها جامی را کاسب نشدند اما شرایط آنها در لیگ برتر و لیگ قهرمانان بهبود یافت و امیدواری زیادی به این تیم ایجاد شد. حالا با پایان یافتن لیگ پانزدهم تیم‌های لیگ برتری شرایط متفاوتی دارند.

نیمکت ثابت سرخابی‌ها
برخی از تیم‌های لیگ برتری در شرایط عادی و به دور از اتفاقات غیرمعمول به نظر می‌رسد با سرمربیان فصل پانزدهم به کارشان ادامه دهند. از جمله این تیم‌ها باید به سرخابی‌ها اشاره کرد. پر��پولیسی‌ها با نتایجی که کسب کردند، قبل از رسیدن به پایان لیگ با برانکو قرارداد امضا کردند تا هدایت این تیم را در لیگ شانزدهم هم برعهده داشته باشد. پرویز مظلومی هم با وجود از دست دادن قهرمانی هنوز شانس قهرمانی در جام حذفی را دارد و البته قرارداد او با استقلال هم 2 ساله است و احتمالا در کنار آبی پوشان خواهد بود. در کنار استقلال و پرسپولیس، تیم‌های گسترش فولاد، استقلال خوزستان، فولاد و پدیده نیز سرمربیان خود را برای فصل آینده حفظ خواهند کرد.

ذوب‌آهن و تراکتورسازی در انتظار نتایج لیگ قهرمانان
کار قلعه‌نویی در تبریز و یحیی گل محمدی در اصفهان ستودنی است و قابل تقدیر اما آنچه باعث خواهد شد این سرمربیان جایگاه خود را در این تیم‌ها حفظ کنند تا حدودی بستگی به نتایج آنها در ادامه لیگ قهرمانان آسیا هم دارد. یحیی گل محمدی شرایط بسیار خوبی در ذوب‌آهن دارد و احتمال ماندن او زیاد است اما قلعه‌نویی شرایط متفاوتی نسبت به او در تبریز دارد، با این وجود این دو سرمربی هنوز به طور حتم نیمکت‌نشین تیم‌هایشان در لیگ شانزدهم نیستند.

تغییرات روی نیمکت صبا، سپاهان و سایپا
در لیگ شانزدهم تیم‌های صبا، سپاهان و سایپا احتمالا تغییراتی خواهند داشت. علی دایی بعد از ناکامی با صبای قم از این تیم جدا خواهد شد و یک بار دیگر قمی‌ها باید به دنبال مربی جدید باشند. سپاهان خیلی زودتر از اینکه لیگ پانزدهم به پایان برسد، سرمربی‌اش را از دست داد و برای لیگ شانزدهم سرمربی جدیدی را انتخاب خواهد کرد و در نهایت سایپا که در میانه‌های جدول قرار دارد، قبل رسیدن به پایان مارتن پانزدهم، جلالی را از دست داد و حالا زمزمه‌هایی درباره بازگشت مجدد او و البته حضور حسین فرکی در این تیم به گوش می‌رسد.

 نفت بلاتکلیف است
در گذشته هم چنین شرایطی را برخی تیم‌ها داشته اند، راه‌آهن بارها و بارها چند روز قبل از شروع لیگ سر و سامان یافت و در لیگ برتر حضور پیدا کرد. این‌بار این شرایط برای نفت تکرار خواهد شد. نفت تهران لیگ پانزدهم را با هدایت منصوریان به پایان خواهد رساند اما اصلا مشخص نیست وضعیت این تیم چطور خواهد بود. نه تنها سرمربی این تیم برای لیگ شانزدهم مشخص نیست، بلکه هنوز بحث مالکیت این تیم هم نامشخص است.

نیمکت متزلزل چهار تیم لیگ برتری!
مربیان تیم‌های ملوان، سیاه‌جامگان، راه‌آهن و استقلال اهواز در لیگ پانزدهم آنطور که انتظار می‌رفت، نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و نتایج بسیار ضعیفی به دست آوردند. با وجود این هنوز وضعیت نیمکت آنها مشخص نیست. احتمال حضور مجدد فرهاد کاظمی در سیاه جامگان هست و شاید هم او این تیم را ترک کند. مربیان سه تیم دیگر نیز همین شرایط را دارند و امید زیادی به ادامه حیات آنها در تیمشان وجود ندارد. اینها تیم‌هایی بودند که لیگ برتری ظاهر نشدند!


لیگ یکی‌های تازه وارد
لیگ شانزدهم شاهد حضور سه تیم تازه وارد از لیگ یک خواهد بود. تیم‌هایی که بعد از هفته‌ها تلاش در مسابقات لیگ دسته اول، حالا با خوشحالی برای لیگ برتر برنامه‌ریزی می‌کنند. صعود پیکان و ماشین‌سازی تبریز قطعی شده است و آنطور که خبر می‌رسد، پیکان با مرزبان و هسلر در لیگ برتر ادامه خواهد داد و ماشین‌سازی هم با خطیبی؛ نتایج خوب این دو سرمربی در مسابقات لیگ دسته اول و همچنین تجربه آنها در لیگ برتر، مدیران این تیم‌ها را قانع می‌کند که آنها بازهم با مربیان خود ادامه دهند. از طرف دیگر یکی از تیم‌های فجر سپاسی و صنعت نفت آبادان هم شانس لیگ برتری شدن دارند که البته بعید است این تیم‌ها در صورت لیگ برتری شدن، با مربیان فعلی خود ادامه دهند.

احتمال بازگشت مرفاوی و فرکی
علاوه بر مربیانی که در لیگ پانزدهم هدایت تیم‌ها را بر عهده داشتند، این گمانه‌زنی‌ها هم وجود دارد که چند سرمربی جدید به لیگ شانزدهم اضافه شود. رسول خطیبی و مرزبان با تیم‌های‌شان راهی لیگ برتر خواهند شد. از طرف دیگر گمانه‌زنی‌هایی در باره حضور مربیانی چون حسین فرکی، صمد مرفاوی و... در شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال وجود دارد.

 

اخبار ورزشی - ایران ورزشی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه