علی کریمی:چه رفاقتی با دایی دارم؟. تاریخ انتشار : دوشنبه, 14 تیر 1395 17:02. کاپیتان پیشین تیم ملی گفت:برای استاد شجریان و کیارستمی آرزوی سلامتی دارم. به گزارش کاپ،علی کریمی در گفت و گویی متفاوت درباره زوایای دیگری از علایق و ناگفته هایش صحبت کرده است. این گفت و گو را در ادامه می خوانید:. *اولین بازیکن بزرگی که رو به رویش قرار گرفتید و از دیدنش هیجان زده شدید چه کسی بود؟. من اولین بازیکنی که وقتی رفتم الاهلی همان موقع تیم الجزیره ابوظبی ژورژ وآ را گرفته بود. بازیکن سال اروپا شده بود. دوسال ...

علی کریمی:چه رفاقتی با دایی دارم؟

تاریخ انتشار : دوشنبه, 14 تیر 1395 17:02


اخبارورزشی,خبرهای ورزشی,کریمی

کاپیتان پیشین تیم ملی گفت:برای استاد شجریان و کیارستمی آرزوی سلامتی دارم.

به گزارش کاپ،علی کریمی در گفت و گویی متفاوت درباره زوایای دیگری از علایق و ناگفته هایش صحبت کرده است.

این گفت و گو را در ادامه می خوانید:

*اولین بازیکن بزرگی که رو به رویش قرار گرفتید و از دیدنش هیجان زده شدید چه کسی بود؟
من اولین بازیکنی که وقتی رفتم الاهلی همان موقع تیم الجزیره ابوظبی ژورژ وآ را گرفته بود. بازیکن سال اروپا شده بود. دوسال اول که من بودم آن جا بود. بعد با او قرارداد نبستند. صحبتش بود که به تیم الاهلی بیاید اما مربی آن موقع تیم مان قبول نکرد. همیشه بازی های رو به روی با آنها را بردیم.

*بازی معروفی است که می گویند یک فیلم از پشت صحنه رختکن شما بود که هیچ وقت اجازه ندادید آن فیلم پخش شود. بازی استیل آذین و پرسپولیس بود. پلانی از شما است که داشتید اشک می ریختید.
طبیعی است که در زندگی آدم چیزهایی اتفاق می افتد که دوست ندارد که کسی ببیند. آن بازی را بردیم. البته در آن بازی هم اخراج شدم. کارت قرمز زیاد نگرفتم. سه چهار تا بیشتر نبود که آن هم یکی اش بود.

*میخواهم درباره صفحه مجازی شما صحبت کنیم.
هرکسی در صفحه مجازی خود عقایدش را به کار می برد. در کشور ما متاسفانه طوری شده که کمی به حریم خصوصی همدیگر احترام نمی گذاریم. هر پستی می گذاریم موافقانش زیاد هستند و کسانی هم می آیند طوری عقاید خود را بیان می کنند که زیاد درست هم نیست. خواستم یکی، دو بار کنار بروم اما طرفداران و دوستان خواستند که من دوباره برگشتم. امیدوارم روزی برسد که ما بتوانیم به عقاید همدیگر احترام بگذاریم. این درست نیست که اگر از کسی خوشم نمی آید فالوش کنم. در این شبکه های اجتماعی هم بچه، هم خانم و همه نوع آدم است و درست نیست که از الفاظ بدی استفاده کنیم.امیدوارم این مشکل هم حل شود.

*دوست داشتید که الان دوران فوتبالی تان می گذشت؟
بله چرا که نه. شاید بعضی ها نظر من را قبول نداشته باشند اما آن زمان که من در این کار آمدم شرایط آمدن و خود را بالا کشیدن خیلی سخت تر بود. الان به مراتب خیلی راحت تر است.

*شما در بازی با بایرن مونیخ و دورتموند ظاهرا بایرن مونیخ در نیمه اول نتیجه بد داشته و در رختکن آقای ماگات مستقیم شما را خطاب قرار داده وگفته که چرا این طور بازی کردید. وقتی وارد زمین شدید می خواستید حتما گل بزنید. جمله ای که به ماگات گفتید را به ما بگویید.
تیم کلا بد بازی کرده بود. این طور مواقع مربیان بر روی کسانی که به آنها تمرکز دارند به آنها بیشتر گیر می دهند. در نیمه اول کل تیم بد بازی کردند. از شانس من، رو به روی او نشسته بودم به من گفت که اینجا دوبی نیست و آنجا را فراموش کن و بوندسلیگا است و من فقط او را نگاه می کردم. وقتی وارد زمین شدم من فقط می خواستم که خوب بازی کنیم. این دو تیم هم رقیب هم هستند و کری هایی با هم دارند. در یک صحنه اتفاقی افتاد و جزو معدود گل هایی که خودم هم خوشم می آید آن گل به ثمر رسید و در نیمه دوم همه چیز برگشت. هم تیم خوب بازی کرد و هم بازی را بردیم. در نهایت تشکر کرد و خسته نباشید گفت.

*چقدر به سینما و فضای سینما علاقه مندید؟
خیلی کم به سینما می روم. فیلم هایی که خیلی دوستان دیده باشند و جالب باشد را اگر به سینمای خانگی بیاید می گیرم و می بینم.

*موسیقی هم دنبال می کنید؟
موسیقی هم دنبال می کنم. داخلی و خارجی. خارجی خارجی زیاد گوش نمی دهم. داخلی و آهنگ های خوب را هرکسی بخواند گوش می دهم. شاید خواننده ای باشد که یک آهنگ خوانده باشد ولی اگر خوشم بیاید گوش می کنم.

*در جایگاه موسیقی ایران در اوایل سال 95 با یک شوک روبرو شدیم که کسالت استاد محمد شجریان بود روبرو شدیم. حس شما چه بود؟
نه من بلکه خیلی از ایرانی ها از شنیدن این خبر ناراحت شدند. چون همیشه استاد شجریان همیشه سرزنده و سرحال و خندان بودند. تاجایی که من در عکس ها و کنسرت هایی که داشت دیده بودم. انشاالله هر چه سریع تر سلامتی شان را به دست آورند. هم ایشان و هم آقای کیارستمی که برای ایشان هم آرزوی سلامتی می کنیم و ما دوباره کارهای خوب شان را ببینیم.

*ما از این علی کریمی که تا به حال می شناختیم و در این مصاحبه با او هم صحبت شدیم انتظار بخشش و گذشت را داریم. ولی چرا آشتی با علی دایی هیچ وقت صورت نمی گیرد؟
در جاهایی آدم گذشت می کند. چون من هیچ موقع درمورد ایشان کار بدی انجام ندادم. برای همین هروقت صحبت شده و مخالفت کردم شما می توانید فیلم هایش را ببینید در زمان بازیگری بیشترین پاس گل و چند پنالتی تیم ملی را من گرفتم و ایشان پنالتی زدند. منتی نیست. چون وظیفه من بوده و من کار خودم را انجام می دادم و ایشان هم کار خود را. ایشان چند وقت پیش مصاحبه ای کردند و گفتند رفیق ولی نمی دانم این چه رفاقتی است که وقتی آدم به قدرتی می رسد، تا جایی زمینه ای داشته باشد و بتواند خیلی از کارها را انجام دهد آن کارها را انجام ندهد و غیر از آن را انجام دهد. نمیدانم کجای این رفاقت است. بعد از آن مصاحبه اش خیلی ها به من گفتند. ولی من گفتم من نظرم را در برنامه 90 گفتم و تا وقتی زنده هستم سر حرفم هستم.

*ما چند اسم و چند واژه می گوییم.
آقای شمس مربی فوتبال...ایشان جزو استادها و مربیان بنده هستند که در فتح برای من زحمت زیاد کشیدند.

مرحوم ناصر حجازی... اسطوره استقلال

علی پروین.... اسطوره پرسپولیس

پرویز قلیچ خانی.... ایشان به زمان بازیگری من نمی خورد و شناختی ندارم. از هافبک های مطرح و خیلی خوب زمان خودش بود.

ناصر محمدخانی... بازیکن خیلی خوب، فوروارد خیلی خوب کشورمان

لیونل مسی.... بهترین بازیکن دنیا در سال 2015

مجتبی محرمی...بازیکن خوب و بازیکن مشتی که دیدم

ماردونا.... یه دونه باشه. بازیکنی روی دست ایشان نمی آید. نظر من است.

دکتر محمد جواد ظریف....وزیر امور خارجه

جواد نکونام... جزو بازیکنان قدیمی و زحمتکش تیم ملی

علی دایی.... آقای گل جهان

فرهاد مجیدی... جزواسطوره های باشگاه استقلال

پرویز پرستویی.... جزو نامبروان های سینمای ایران

پرویز مظلومی....پرویز خان یکی از باعث و بانی های دعوت شدن من به تیم ملی زمان منصورخان ایشان بودند.

کرار جاسم.... بازیکن خیلی خوبی  بود. اگر مدیریت قوی بود که اخلاقش را کنترل می کرد بازیکنی بود که خیلی کلیدی بود.

مجتبی جباری .... بازیکن خلاق و باتکنیک کشورمان.

فرشید کریمی.... داداش من است

سحر داوری.... خانم من، همسر من. جا دارد تشکر کنم که تمام سال هایی که درگیر مسابقات بودم واقعا تمام کارها روی دوش ایشان بود و واقعا برای بچه ها زحمت کشیدند.

احمدرضا عابدزاده.... عقاب جزو دروازه بان هایی که حالا حالا ها کسی روی دست ایشان نمی آید.

تیم ملی فوتبال ایران.... عشق یک ملت. واقعا افتخاری است برای هر بازیکنی که در آن بازی کند.

مردم ایران.... کلمه ای نیست که بخواهیم مردم ایران را توصیف کنیم. واقعا خیلی بزرگ هستند.

ایران... عشق، وطن

مهدی رحمتی.... مهدی جزو گلرهای خوبی است که بعد از انقلاب آمده. فکر می کنم اگر در تصمیم گیری های آخرش کمی دقت می کرد می توانست جایگاه خیلی بهتر داشته باشد.

شماره 8... 8یک شماره است. این بازیکن ها هستند که به شماره ها شخصیت می دهند و آن شماره را به یک نماد و یک شماره خیلی خوب تبدیل کنند.

جادوگر فوتبال ایران.... این اسمی است که آن موقع که در دوبی بازی می کردم و آن موقع به عربی ساحر می گفتند. مردم به من لطف دارند و این القاب را به من می دهند. ولی من شخصا همیشه اسم علی را خیلی دوست دارم و لذت می بردم.

پیام صادقیان..... بازیکن خیلی خوبی است. واقعا استعداد خیلی خوبی دارد ولی تا الان که نتوانست از آن استفاده کند. امیدوارم تا دیر نشده به روزهای اوج خود برگردد.

استقلال تهران.... هم تیم پرطرفدار و هم رقیب ماست. انشاالله که بتواند بعد از مدت ها ببرد.

پرسپولیس... عشق من و عشق میلیون ها هوادار این تیم

تراکتورسازی... تیمی است که طرفداران خیلی خونگرم و خوبی دارد. در یک سالی که در آن تیم بودم واقعا هواداران به من لطف داشتند. با مدیریت آن مشکل داشتم ولی جز خوبی از مردم تبریز چیزی ندیدم.

علی کریمی.... علی کریمی است دیگر...

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه