تاریخ انتشار : شنبه, 06 آذر 1395 12:28. پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: بازیکنان خوبی در پرسپولیس حضور دارند اما این تیم نیاز به یک لیدر بزرگ در حد علی کریمی یا محمد نوری دارد. بهنام سراج در گفت‌وگو با فارس، در خصوص وضعیت پرسپولیس تا اینجای لیگ برتر که این تیم در رده دوم قرار گرفته، گفت: به نظرم شرایط پرسپولیس امسال با گذشته متفاوت است چرا که مربی تیم را حفظ کرده‌اند و او از پرسپولیس شناخت کافی دارد. از طرف دیگر در فصل نقل و انتقالات هم این تیم عملکرد خوبی داشت و تا اینجای کار نتایجی گرفته‌اند ...

سراج: در پرسپولیس جای یک لیدر بزرگ خالی است/ طارمی باید از هر ۳ موقعیت یکی را گل کند

تاریخ انتشار : شنبه, 06 آذر 1395 12:28


 اخبارورزشی,خبرهای ورزشی ,سراج

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: بازیکنان خوبی در پرسپولیس حضور دارند اما این تیم نیاز به یک لیدر بزرگ در حد علی کریمی یا محمد نوری دارد.

 بهنام سراج در گفت‌وگو با  فارس، در خصوص وضعیت پرسپولیس تا اینجای لیگ برتر که این تیم در رده دوم قرار گرفته، گفت: به نظرم شرایط پرسپولیس امسال با گذشته متفاوت است چرا که مربی تیم را حفظ کرده‌اند و او از پرسپولیس شناخت کافی دارد. از طرف دیگر در فصل نقل و انتقالات هم این تیم عملکرد خوبی داشت و تا اینجای کار نتایجی گرفته‌اند که نشان می‌دهد شرایط بر وفق مرادشان بوده است اما برای ادامه این روند پرسپولیسی‌ها باید سخت‌تر کار کنند چرا که حفظ این روند در این شرایط کار سختی است.

 

وی درباره اینکه با وجود اینکه پرسپولیس تا اینجا نسبتا نتایج خوبی گرفته اما هنوز هم ضعف‌هایی در این تیم دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: به هر حال نیم‌فصل را برای این مسائل گذاشته‌اند چرا که مربیان در نیم‌فصل اول شناخت خوبی از تیم شان پیدا می‌کنند و در نقل و انتقالات نیم‌فصل بازیکنانی که لازم دارند را جذب می‌کنند تا نقاط ضعف خود را پوشش دهند اما من با این موضوع موافق هستم که در پرسپولیس ضعف‌هایی وجود دارد. به طور مثال در این تیم همه دلشان را به طارمی خوش کرده‌اند و به همین دلیل می‌بینیم که گزینه مهاجم هدف دیگری نداریم و این موضوع باعث می‌شود تا در نبود این بازیکن مهاجم ششدانگ دیگری نداشته باشیم. موضوع دیگر به نظر من بحث نبودن یک بازی‌ساز قهار در تیم است که بتواند نبض بازی را در اختیار بگیرد و هر زمان که اراده کند به بازی سرعت دهد. در پرسپولیس ما نیاز به یک لیدر داریم تا بتواند جور تیم را بکشد البته این حرف من به این معنا نیست که هافبک‌های ما خوب نیستند اما ما یک لیدر بزرگ در حد علی کریمی یا محمد نوری لازم داریم و به نظرم جای چنین بازیکنی در پرسپولیس به خوبی احساس می‌شود.

 

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس  در مورد فرصت‌هایی که طارمی در هر بازی از دست می‌دهد و حتی فصل گذشته این تیم از این موضوع ضربه زیادی خورد، به طوری که با تفاضل 2 گل قهرمانی را از دست دادند، ادامه داد: طارمی نشان داده که بازیکن گلزنی است و اگر در یک بازی گل نزند این موضوع به چشم می‌آید و همین مسئله باعث شده تا انتظارات از او بالا برود اما باید منتقدان طارمی بدانند که او مهاجم خوبی است که خوب پاس می‌دهد، خوب در موقعیت گل قرار می‌گیرد و خوب پنالتی برای تیمش به دست می‌آورد و همین‌ها فاکتور یک مهاجم خوب است و باید این کارهای طارمی را مدنظر قرار داد اما طارمی باید بداند باید به گونه‌ای بازی کند که از هر سه موقعیت گل یکی را تبدیل به گل کند نه اینکه از 5 موقعیت یک گل بزند. او باید تمرکزش را در امر گلزنی بالاتر ببرد. به هر حال بازی کردن در تیم ملی و پرسپولیس حاشیه‌های زیادی دارد و او نباید تمرکز خودش را از دست بدهد. چرا که در این صورت جایگاهش به خطر می‌افتد. با این همه شناختی که من از طارمی دارم می‌دانم که او بازیکن خوبی است که علاقه دارد پیشرفت کند.

 

سراج در پاسخ به این سؤال که با این وضعیت آیا پرسپولیس می‌تواند در آسیا نتایج خوبی بگیرد یا خیر، گفت: بازیکنان باید بدانند که فرصت در بازی‌هایی مثل لیگ قهرمانان آسیا زیاد به دست نمی‌آید و به اعتقاد من پرسپولیس باید برای حضور در بازی‌های آسیایی 2برابر تقویت شود حضور در بازی‌های معتبری مثل لیگ قهرمانان شوخی‌بردار نیست. بازیکنان باید بدانند آنجا مثل لیگ خودمان نیست که در هر بازی چند موقعیت به دست بیاورند. و شاید در هر بازی به زحمت یک موقعیت برای آنها به دست بیاید و به همین دلیل باید قدر تک موقعیت‌ها را دانست و آنها را هدر نداد. به اعتقاد من اگر پرسپولیس در آسیا تقویت شود حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت. 

 

مهاجم سال‌های دور تیم پرسپولیس در مورد اینکه چرا اینقدر درباره تیم سابقش سکوت کرده و تمایلی به اظهار نظر درباره سرخ‌پوشان ندارد، خاطرنشان کرد: از پرسپولیسی‌ها ناراحت هستم چرا که آنها به من کم‌لطفی کرده‌اند و خیلی راحت فراموش شدم. به همین دلیل اصلا دوست ندارم در خصوص پرسپولیس حرف بزنم. چون انگار نه انگار روزگاری در این تیم بازی کرده‌ام. آقایان مراسم‌هایی که می‌گیرند یا تولدهایی که برگزار می‌کنند حتی یک تماس کوچک با من نمی‌گیرند که به این مراسم دعوت شوم. درست است من در پرسپولیس فقط 2 سال بازی کردم اما نزدیک 20 گل برای این تیم به ثمر رساندم و به همین دلیل انتظار دارم که مرا یاد کنند. اما خیلی راحت فراموش شده‌ام و کسی حالی از من نمی‌پرسد. 

 

وی ادامه داد: من در تیم‌های پایه صنعت نفت آبادان کار می‌کنم اما برایم افتخار است که پرسپولیسی‌ها به یادم باشند و گاهی نامی از من ببرند نه اینکه من را کامل فراموش کنند. شاید باید من هم دعوا می‌کردم یا آن زمان که بازی می‌کردم فریاد می‌زدم چون احتمالا در این شرایط عزیز می‌شدم اما من هیچ گاه برای تیم محبوبم حاشیه درست نکردم و مشکل‌ساز نبودم که فکر می‌کنم به همین دلیل فراموش شده‌ام. برای خودم متاسف هستم که اینقدر راحت از یادها رفته‌ام.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه