«در» برای کی‌روش همچنان «بر» همان پاشنه می‌چرخد

«در» برای کی‌روش همچنان «بر» همان پاشنه می‌چرخد


اخبار,اخبار ورزشی ,کارلوس کی‌روش

 

اخبار ورزشی - «در» برای کی‌روش همچنان «بر» همان پاشنه می‌چرخد

همچنان بر این باوریم ‌در اوضاع کنونی و با توجه به همه گزینه‌ها، کارلوس کی‌روش از نظر فنی، بهترین گزینه برای سرمربیگری تیم ملی بوده و هست؛ اما اینکه دست کارلوس کی‌روش در مسائلی غیر از مسائل فنی تیم ملی چنان ‌باز باشد که به جای رئیس برای این تصمیم بگیرد، شاید روی همه ویژگی‌های مثبت فنی‌اش اثر بگذارد.

انجام کارهای بیرون از حدود اختیارات، بزرگ‌ترین ایرادی بود که منتقدان در چند ماه پیش به کارلوس کی‌روش می‌گرفتند و در مقطعی حتی این شدت هجمه‌ها به سرمربی تیم ملی در این زمینه، موجب شده بود که عملکرد فنی او هم تحت تأثیر قرار بگیرد و خیلی‌ها سرمربی تیم ملی را به دلالی و مسائلی دیگر متهم کنند.

به گزارش «تابناک»، ساختار مشوش و غیرشفاف فدراسیون فوتبال ایران در کنار بی‌تدبیری‌های مسئولان ارشد این فدراسیون در سه سال اخیر، این موقعیت را ایجاد کرده بود که سرمربی پرتغالی و نامدار تیم‌ ملی ایران، این فرصت را پیدا کند تا علاوه بر مسائل فنی تیم ملی به مسائل حاشیه‌ای دیگری نظیر هماهنگی هتل محل اقامت تیم ملی و کمپ‌ها و مسائل دیگر ورود کند. همین مسأله هم پس از جام‌جهانی، موجب شده ‌تا مخالفان کارلوس کی‌روش بی‌توجه به کیفیت فنی وی از او انتقادات تند و تیزی کرده ‌و سرمربی تیم ملی را به داشتن حاشیه‌های غیر شفاف مالی متهم کنند.

در جریان ماراتن‌گون و کشدار تمدید قرارداد با کارلوس کی‌روش هم بسیاری حتی شخص وزیر ورزش و جوانان از علی کفاشیان خواستند تا در تنظیم قرارداد با کارلوس کی‌روش، زمینه را به گونه‌ای فراهم کند که مرد پرتغالی تیم ملی در حد سرمربی تیم ‌بماند و به رئیس در سایه فدراسیون تبدیل نشود؛ مسأله‌ای که علی کفاشیان هم روی آن صحه گذاشت و در شویی که با کارلوس کی‌روش در هنگام تمدید قرارداد بازی کرد، روی آن تأکید نمود؛ جایی که پس از پایان جلسه مذاکره کی‌روش و کفاشیان، سرمربی تیم ملی رو به خبرنگاران گفت «برنده امروزی کفاشیان بود»؛ نمایشی که مثلا خیال ما را راحت کند که آقای رئیس قرار است از موضع قدرت از حدود اختیارات خود دفاع ‌و سرمربی پرتغالی را هم محدود کند.

اما اکنون با گذشت نزدیک به دو ماه از تمدید قرارداد کی‌روش و فدراسیون و برگزاری اردو‌ پرتغال و برخی رخدادهای این اردو مشخص شده که گویا ‌قرار است، برای سرمربی تیم ملی همچنان در بر‌‌ همان پاشنه بچرخد و تغییری در حدود اختیارات او ایجاد نشده است.

در‌‌ همان روزهای اردو‌ پرتغال، خبر کوتاه و جذابی روی خرو��ی خبرگزاری هم رفت: «ایرلاین پرتغالی که مالکش دوست سرمربی تیم ملی هم هست، بنر تبلیغاتی خود را کنار زمین مسابقه تیم ملی ایران گذاشت و هزینه سفر تیم ملی به پرتغال را هم داد!».

اما ماجرای اسپانسر شصت هزار دلاری این ایرلاین پرتغالی، تنها حاشیه این اردو نبود و حضور هوشنگ مقدس به ‌سرپرستی تیم ملی در این اردو نیز اعتراضات بسیاری به همراه داشت؛ سرپرستی که آن هم گویا با نظر کارلوس کی‌روش تعیین شده بود و رسانه‌ها به آن اعتراض فراوانی کرده بودند.

در پایان باید گفت، مسائلی از این دست، نشان می‌دهد که گویا در شرح وظایف و مفاد قرارداد کی‌روش هیچ تفاوتی پدید نیامده‌ و برنده جلسه مذاکرات، نه علی کفاشیان که سرمربی پرتغالی تیم ملی است. همچنان بر این باوریم که در اوضاع کنونی و با توجه به همه گزینه‌ها، کارلوس کی‌روش از نظر فنی بهترین گزینه برای سرمربی‌گری تیم ملی بوده و هست؛ اما اینکه دست کارلوس کی‌روش در مسائلی غیر از مسائل فنی تیم ملی چنان ‌باز باشد که به جای رئیس برای این تصمیم بگیرد، ممکن است روی همه ویژگی‌های مثبت فنی‌اش اثر بگذارد.

اخبار ورزشی - تابناک

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه