جزئیاتی از جلسه کفاشیان و کی‌روش

جزئیاتی از جلسه کفاشیان و کی‌روش


اخبار,اخبارورزشی,کارلوس کروش

 

 اخبار ورزشی - جزئیاتی از جلسه کفاشیان و کی‌روش

حالا کروش برای ۴ سال دیگر سرمربی تیم ملی ایران است.

  در نهایت کارلوس کروش برای ۴ سال دوم، سرمربی تیم‌ملی ایران ماند. اختلاف نظرها و مذاکرات سرانجام صبح پنج‌شنبه به نتیجه رسید تا کروش و کفاشیان لبخندزنان از جلسه خارج شوند و مقابل خبرنگاران بایستند. آنها از توافق نهایی برای ادامه همکاری گفتند و هدف‌هایی که در سر دارند اما در جلسه پنج‌شنبه آنها چه گذشت؟ بحث بر سر چه مسائلی بود و چه توافق‌هایی حاصل شد؟

كفاشيان در فوتبال ۱۲ ساله مي‌شود؟
بزرگترين نگراني كروش در مذاكرات پنج‌شنبه، احتمال تغيير در رياست فدراسيون فوتبال و تكليف قرارداد او بود. كفاشيان در اين مذاكرات به كروش قول داد كه رئيس مي‌ماند. حدود دو سال ديگر دوره ۴ ساله دوم كفاشيان به سر مي‌رسد و او به كروش گفت كه براي دوره سوم هم كانديدا مي‌شود. اساسنامه فدراسيون به شكلي است كه مشكلي براي تمديد وجود ندارد.

هزينه فسخ قرارداد كروش
اگر ايران در جام ملت‌ها ببازد، چه اتفاقي براي كروش مي‌افتد؟ بي‌شك همان‌ها كه امروز حامي كروش هستند، به سرعت موضع خود را تغيير مي‌دهند. فدراسيون و كروش هم راغب نيستند در چنين شرايطي خيلي سخت بگيرند. هر چند قرارداد كارلوس تا روز ۲۴ آگوست سال ۲۰۱۸ امضا مي‌شود ولي اگر فدراسيون بخواهد اين همكاري به پايان برسد، كروش ايران را ترك مي‌كند. در توافقي كه روز پنج‌شنبه حاصل شد، فدراسيون مي‌تواند در صورت عدم تمايل به ادامه همكاري، ۳۵۰ هزار يورو (معادل سه ماه حقوق اين مربي) را پرداخت كند و به همكاري پايان دهد. كروش هم اين پيشنهاد را پذيرفت‌؛ هر چند در ابتدا اصرار داشت كه بايد تا پايان بماند. گويا به دليل قبول همين بند بود كه كروش پس از جلسه به دوستان نزديكش گفت: «سر يك بحث اساسي كوتاه آمدم تا قرارداد امضا شود.»

نگران پول نباش
وزارت ورزش در ظاهر چندان موافق تمديد قرارداد كروش نبود. گفته مي‌شد پست سرپرستي هم به واسطه دخالت يكي از مسئولان اين وزارتخانه به قرارداد اضافه شده بود. بدين ترتيب، در قرارداد بسته شده، اين وزارتخانه ورود نمي‌كند. پول كروش بايد تمام و كمال توسط كفاشيان و فدراسيون پرداخت شود. به احتمال فراوان بخشي از پاداش صعود ايران به جام جهاني، در سوئيس نزد فيفا مي‌ماند تا اين پول در زمان مقرر، به حساب كروش واريز شود. كفاشيان در جلسه پنج‌شنبه هم به كروش گفت كه نگران مسائل مالي نباشد و بدين شكل پولش را پرداخت مي‌كنند.

 

 اخبار ورزشی - خبر آنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه