تاج: ليگ 35 درصد جوان‌تر شد

تاج: ليگ 35 درصد جوان‌تر شد


اخبار,اخبار ورزشی,ليگ فوتبال ايران


اخبار ورزشی - تاج: ليگ 35 درصد جوان‌تر شد

رييس سازمان ليگ فوتبال ايران با بيان اين که هزينه تيم‌هاي ليگ برتري امسال با کاهش 40 درصدي همراه بوده است، گفت: با محدوديت‌هاي قانوني جديد ليگ برتر امسال 35 درصد جوانتر از سال‌هاي قبل شد.

مهدي تاج درباره موضوعات مختلفي از جمله نقل‌وانتقال باشگاه‌ها، وضعيت ليگ، اهداف تيم ملي در جام‌جهاني 2014 و افراد اعزامي به برزيل صحبت کرد که در زير مي‌آيد:

نمي‌گذاريم راه‌آهن به سرنوشت پاس دچار شود
رييس سازمان ليگ فوتبال با بيان اين که هيچ مذاکره‌اي با کرماني‌ها درباره موضوع خريد باشگاه راه‌آهن نداشته است، اظهار کرد: بنده اساسا با خريد و فروش باشگاه‌ها و تيم‌هاي ليگ برتري مخالف هستم. تيم‌ها بايد صرفا مسيرشان را از ليگ‌هاي پايين‌تر آغاز کرده و با اقتدار به ليگ برتر بيايند. سرنوشت تيم پاس را ديديم که با انتقال به همدان چه وضعي پيدا کرد و الان هم نمي‌گذاريم باشگاهي مثل راه‌آهن به سرنوشت پاس دچار شود.

خريد و فروش سهام باشگاه‌ها ايرادي ندارد
خريد و فروش سهام باشگاه‌ها ايرادي ندارد و در دنيا هم مرسوم است. آيا منظور مخالفت با نقل‌وانتقال باشگاه‌ها به شهرهاي مختلف است؟ تاج در اين باره هم به ايسنا گفت: به نکته درستي اشاره کرديد و دقيقا منظورم من هم همين است و اصلا مخالفت با خريد و فروش سهام اين باشگاه‌ها به لحاظ قانوني هم به مشکل برمي‌خورد. بله ما با جابه‌جايي تيم‌ها در شهرهاي مختلف مخالف هستيم اما اگر سهام باشگاه‌ها خريد و فروش شود که نمي‌تواند مشکلي داشته باشد. مي‌خواهيم جلوي اين رويه براي هميشه گرفته شود. همچنين طبق قانون صدور مجوز چنين اقداماتي صرفا بر عهده سازمان ليگ نيست و هيات فوتبال استان و اداره کل ورزش تهران هم در آن دخالت دارند.

2 تن از نمايندگان مجلس جزو اعزامي‌ها به برزيل هستند
نايب‌رييس دوم فدراسيون فوتبال با بيان اين که قرار است 33 يا 34 تن به جام جهاني برزيل اعزام شوند، گفت: از اين تعداد 2 تن از مجلس شوراي اسلامي، 4 تن از سازمان گردشگري، 4 تن ليدر، 2 تن مستندساز، 2 تن از اعضاي هيات رييسه فدراسيون، يک تن از سازمان ليگ، 2 تن بافنده و اهدا کننده فرش جام‌جهاني، يک تن از حاميان هوادار تيم ملي و 4 تن از صداوسيما هستند که نيروهاي صداوسيما با هزينه خودشان اعزام مي‌شوند. ما صرفا برايشان ويزا گرفته‌ايم. بنده خودم تاکنون به هيچ جام‌جهاني نرفته‌ام و به برزيل هم نمي‌روم.

در برزيل منظم و بااخلاق باشيم تا بهترين نتيجه فرهنگي را بگيريم
رييس سازمان ليگ همچنين در پاسخ به اين که پيش‌بيني‌اش از عملکرد تيم ملي در جام‌جهاني چيست، نيز اظهار کرد: بايد به حضور تيم ملي در برزيل عاقلانه نگاه کنيم. راهيابي به اين مسابقات براي ما يک غنيمت است که بايد به بهترين شکل از آن استفاده شود. در وهله اول معتقدم بايد با نظم و انضباط بسيار بالايي در آنجا حاضر شويم.

 

از لباس مورد استفاده تيم ملي تا نحوه ورود بازيکنان به زمين، خواندن سرود جمهوري اسلامي و ... منظم باشد و از طرفي رفتار بازيکنان‌مان درون ميدان مسابقه، هنگام تعويض‌ها و ... آن قدر خوب باشد تا بتوانيم فرهنگ غني کشورمان را در برابر ديدگان چهارونيم ميليارد تن در دنيا به بهترين شکل نمايش دهيم. اين دستاورد فرهنگي که يک کار کم‌��رج اما پرسود است قطعا بزرگ‌ترين نتيجه ما در جام‌جهاني برزيل خواهد بود که از عملکرد فني ايران اهميت بيشتري دارد.

مردم از تيم ملي بازي قابل‌قبول مي‌خواهند نه نتيجه
وي همچنين با اشاره به عملکرد فني تيم ملي در برزيل نيز تصريح کرد: از نظر فني تيم ما 3 بازي در مرحله گروهي دارد که مردم انتظار دارند جداي از هر نتيجه‌اي که به دست مي‌آيد، بازي‌هاي قابل‌قبولي انجام دهيم. در برخي مقاطع تاريخي تيم ملي بازي خوبي انجام داده اما نتيجه را واگذار کرده که مردم از آن به نيکي ياد مي‌کنند و در مقابل گاهي نتيجه گرفتيم اما عملکرد قابل قبولي نداشتيم و آن مسابقه از اذهان عمومي پاک شده است. بنابراين فشار روحي و رواني روي تيم ما نخواهد بود و تکليف‌مان مشخص مي‌شود. تيم ملي بر اساس رنکينگ فيفا در يکي از مناسب‌ترين گروه‌هاي جام‌جهاني قرار گرفته است و اين فرصت را دارد که اگر مسايل فرهنگي را به خوبي رعايت کرده و تلاش کند بازي‌هاي قابل‌قبولي هم انجام دهد، احتمال صعودش به مرحله بعدي را بيشتر کند.

جواني 35 درصدي ليگ و کاهش 40 درصدي هزينه تيم‌هاي امسال
رييس سازمان ليگ در ادامه اين گفت‌وگو با بيان اين که ليگ برتر امسال 30 تا 35 درصد جوان‌تر شده است، در اين باره نيز توضيح داد: بر اساس قوانين و محدوديت‌هاي جديد نقل‌وانتقالات، ليگ برتر امسال حدود 35 درصد جوان خواهد شد. همچنين هزينه تيم‌ها هم امسال کاهش حدودي 40 درصدي نسبت به قبل دارد.

بودجه‌اي به باشگاه‌ها تحميل نکرديم
وي با تاکيد بر اين که سازمان ليگ به هيچ وجه در تعيين بودجه باشگاه‌ها نقش و تاثيري نداشته است، افزود: طبق قانون اين باشگاه‌ها هستند که بودجه‌شان را به ما اعلام مي‌کنند و سازمان ليگ بودجه‌اي را به آنها تحميل نکرده و اصلا تاثيري هم در آن نداشته است. اين يک اصل قانوني است که فيفا و اي‌اف‌سي تعيين کرده و ما آن را اجرا کرديم و بر همين اساس هم ارقام قراردادها را اعلام خواهيم کرد.

با محدوديت‌هاي جديد دليلي براي دادن پول زيرميزي نيست
تاج در پاسخ به اين که آيا با محدوديت‌هاي جديد واقعا جلو هزينه‌هاي ميلياردي گرفته مي‌شود و از رد و بدل شدن پول‌هاي زيرميزي جلوگيري خواهد شد، اظهار کرد: با وضع جديد دليلي براي دادن پول زيرميزي وجود ندارد چون الان حسابرس و بازرس قانوني تمامي هزينه‌ها را کنترل مي‌کنند. هيچ سالي چنين بازرسي دقيقي وجود نداشت و اگر هم بازرسي بود، کمرنگ بود. اساسا روند تجاري کشور تحت بازرسي‌هاي قانوني قرار دارد. از طرفي خودمان در سازمان ليگ هم نظارت کافي در اين زمينه خواهيم داشت.

باشگاه‌هايي که در ليگ قهرمانان نيستند، بودجه 18 ميلياردي ندهند
رييس سازمان ليگ با تاکيد بر اين که وقتي باشگاه‌ها در تعيين و اعلام بودجه‌شان آزاد بودند، پس دليلي براي تخلف نيست، گفت: الان به طور مثال باشگاه ملوان بودجه‌ اين فصل خود را 7 ميليارد تومان و صبا 5/8 ميليارد تومان اعلام کرده است. همه باشگاه‌هاي ليگ برتري غير از سه باشگاه سپاهان، پرسپوليس و استقلال بودجه زير 14 ميلياردي اعلام کرده‌اند. البته صرفا باشگاه‌هايي که در ليگ قهرمانان آسيا حضور خواهند داشت، مي‌توانند تا سقف 18 ميليارد تومان بودجه ببندند.

اخبار ورزشی - تابناک

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه