اقدام ناجوانمردانه کمیته مسابقات آسیایی در قبال ورزشکار دختر ایرانی

اقدام ناجوانمردانه کمیته مسابقات آسیایی در قبال ورزشکار دختر ایرانی


اخبار,اخبار ورزشی ,مسابقات آسیایی

 

اخبار ورزشی - اقدام ناجوانمردانه کمیته مسابقات آسیایی در قبال ورزشکار دختر ایرانی

رئیس فدراسیون تکواندو گفت: کار مسئولان برگزاری مسابقات و فدراسیون جهانی غیر قانونی بوده و باید جوابگوی ما باشند.

سید محمد پولادگر در مورد اجازه ندادن مسئولان برگزاری مسابقات به کیمیا علیزاده برای مبارزه کردن در شیاپ‌چانگ بازی‌های آسیایی اینچئون اظهار داشت: متأسفانه خیلی بد عمل کردند، واقعاً‌ برگزاری مسابقات افتضاح است آنها علاوه بر این مشکلاتی که دارند قوانین و اصول را نیز زیر پایشان گذاشتند.

وی در ادامه گفت: امروز بعد از اینکه قرعه‌کشی مسابقات اعلام شد به ما اعلام کردند طبق قوانین جدید کیمیا علیزاده نماینده وزن منهای 62 کیلوگرم به دلیل اینکه در رده بزرگسالان نیست اجازه مبارزه کردن را ندارد. این در حالی است که ما به این موضوع اعتراض کرده‌ایم که چرا این موضوع را امروز به ما اطلاع داده‌اید.

پولادگر در ادامه خاطرنشان کرد: ما سؤالمان از آنها این است که اگر حضور علیزاده در رده بزرگسالان خلاف قوانین فدراسیون جهانی است چرا آنها نام او را در سایت بازی‌ها ثبت‌نام کردند چرا اصلاً به او کارت بازی داده‌اند و چرا او اجازه حضور در دهکده بازی‌ها را دارد. به اعتقاد من کار آنها غیرقانونی است و باید جوابگوی ما باشند.

رئیس فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سؤال که آیا تا به حال تکواندوکاری از رده نوجوانان تجربه بازی کردن در رده بزرگسالان را داشته است یا خیر،‌گفت:‌ خردادماه 1998، بهزاد خداداد در مسابقات جام جهانی مدال نقره مسابقات را در حالی از آن خود کرد که از رده نوجوانان به بزرگسالان آمده بود و چند ماه پس از آن در مسابقات نوجوانان جهان در ترکیه مبارزه کرد. حتی محمد باقری معتمد نیز سال 2002 در مسابقات قهرمانی آسیا در رده نوجوانان مبارزه کرده بود.


رئیس فدراسیون تکواندو در ادامه اظهار داشت: بنگلادش، تایلند، ایران، تاجیکستان متأسفانه با این مشکل روبرو شدند البته ما در تلاشیم تا علیزاده در این رقابت‌ها حضور پیدا کند. نامه‌ای تنظیم کرده‌ایم که توسط سرپرست کاروان به مسئولان برگزاری مسابقات و رئیس فدراسیون جهانی ارائه خواهیم کرد تا‌ آنها به این موضوع رسیدگی کنند.

پولادگر در واکنش به این سؤال که قطعاً با این اتفاقی که افتاده کسی دیگر جایگزین علیزاده نمی‌شود، گفت: اگر دو روز قبل از اعزام این موضوع را به ما می‌گفتند قطعاً یک نفر را می‌توانستیم جایگزین علیزاده کنیم چرا که ما پیش‌بینی کرده بودیم که اگر خدای‌ناکرده یک تکواندوکار تا لحظه آخر مصدومیت برایش رخ داد یک نفر را جایگزین او کنیم. در واقع در هر وزن دو تکواندوکار داشتیم به همین دلیل ما اگر قبل از اعزام با این مشکل روبرو بودیم می‌توانستیم یک نفر را جایگزین کنیم اما آنها امروز این موضوع را به ما اعلام کردند و دیگر هیچ کاری نمی‌توانیم کنیم.
 اخبار ورزشی - فارس

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه