آخرین خط خورده تیم ملی کیست؟. تاریخ انتشار : پنج شنبه, 10 خرداد 1397 09:28. یک نفر از 24 بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی خط می‌خورد. به گزارش خبرآنلاین؛ قرار است تا روز 14 خرداد فهرست نهایی 23 نفره تیم ملی برای جام جهانی روسیه اعلام شود. در حال حاضر 24 نفر در اردوی تیم ملی به سر می‌برند و 4 نفر در لیست استندبای حضور دارند و از مجموع این 28 نفر، 5 نفر در روز 14 خرداد با تیم ملی خداحافظی خواهند کرد. حالا سوال این است که فهرست 23 نفره تیم ملی شامل چه کسانی خواهد بود و آن 5 نفری که در روز آخر ...

آخرین خط خورده تیم ملی کیست؟

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 10 خرداد 1397 09:28


 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,تیم ملی
یک نفر از 24 بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی خط می‌خورد. 

به گزارش خبرآنلاین؛ قرار است تا روز 14 خرداد فهرست نهایی 23 نفره تیم ملی برای جام جهانی روسیه اعلام شود. در حال حاضر 24 نفر در اردوی تیم ملی به سر می‌برند و 4 نفر در لیست استندبای حضور دارند و از مجموع این 28 نفر، 5 نفر در روز 14 خرداد با تیم ملی خداحافظی خواهند کرد. حالا سوال این است که فهرست 23 نفره تیم ملی شامل چه کسانی خواهد بود و آن 5 نفری که در روز آخر باید از تیم ملی کنار بروند چه کسانی هستند؟

 

اگر بازی با یونان را لغوشده بدانیم، بازی مقابل ترکیه آخرین فرصت بازیکنان برای اثبات خود و ماندن در فهرست نهایی بوده است. چرا که بازی آخر تدارکاتی تیم ملی مقابل لیتوانی، 4 روز بعد از آخرین مهلت فیفا برای اعلام فهرست 23 نفره یعنی 18 خرداد برگزار خواهد شد. حالا اگر ملاک کی‌روش برای انتخاب نهایی همین بازی با ترکیه باشد، احتمالا یکی از نفرات خط خورده روزبه چشمی خواهد بود. اما واقعیت این است که کی‌روش از عملکرد روزبه چشمی در مقابل ترکیه دفاع کرده و بعید است او را به دلیل بازی ضعیف مقابل ترکیه از فهرست نهایی خط بزند.

 

پژمان منتظری، علی قلی‌زاده، محمد خانزاده و مجید حسینی 4 بازیکنی بودند که در مقابل ترکیه به میدان نرفتند. بازی نکردن آنها دو معنا دارد. یا آنها در لیست نهایی حضور دارند و کی‌روش به دنبال تست دیگر بازیکنان حاضر در اردو و گرفتنِ آخرین آزمون از آنها بوده و یا این که این 4 نفر جای محکمی در ذهن کی‌روش ندارند و گزینه‌های اول خط خوردن از فهرست نهایی تیم ملی هستند. درباره این 4 نفر گزینه اول محتمل‌تر است و کم نیستند کسانی که معتقدند حداقل 2 نفر از این 4 نفر جزو ترکیب اصلی تیم ملی خواهند بود و 2 نفر دیگر هم در فهرست نهایی قرار خواهند داشت. بنابراین برای جستجوی نام خط‌خوردگان احتمالی باید به سراغ دیگر نفراتی رفت که در مقابل ترکیه ولو برای دقایقی به میدان رفتند.

 

روز گ��شته اعلام شد که کارلوس کی‌روش در مصاحبه‌ای مدعی شده احتمال دارد تعدادی از نفرات لیست استندبای، در فهرست نهایی قرار بگیرند. اما اگر مصاحبه آخر کی‌روش را ملاک قرار دهیم و حرف‌های او را درباره سیدجلال حسینی و وریا غفوری به یاد بیاوریم باید قبول کنیم که نه این دو نفر و نه سیدحسین حسینی و کاوه رضایی شانسی برای بازگشت به تیم ملی نخواهند داشت و به این ترتیب سرمربی تیم ملی از بین 24 بازیکن حاضر در اردو فقط باید روی نام یک نفر خط قرمز بکشد.

 

جای 3 دروازه‌بان منتخب در لیست محفوظ است. از میان مدافعان هم قاعدتا خانزاده و چشمی باید کم‌شانس‌ترین‌ها باشند اما کی‌روش به آنها اعتقاد دارد و هر دوی آنها در فهرست نهایی حاضر خواهند بود. علی قلی‌زاده هم تنها ذخیره میلاد محمدی است و خط نخواهد خورد. در میان مهاجمان هم هیچکس در معرض خط خوردن قرار ندارد. پیش از این گفته می‌شد ممکن است رضا قوچان‌نژاد در فهرست نهایی نباشد اما نمایش کوتاه، خوب و تاثیرگذار او در مقابل ترکیه نشان داد که او باید در روسیه حاضر باشد. به این ترتیب به نظر می‌رسد برای پیدا کردن نام تنها خط خورده تیم ملی باید به سراغ بازیکنان میانی رفت.

 

احسان حاج‌صفی، کریم انصاری‌فرد، مسعود شجاعی، مهدی ترابی، امید ابراهیمی و سعید عزت‌الهی 6 بازیکنی هستند که در فهرست هافبک‌های تیم ملی قرار دارند. با مرور این نام‌ها به نظر می‌رسد از بین امید ابراهیمی که مدتی مصدوم بود و مهدی ترابی و وحید امیری یک نفر از فهرست نهایی خط خواهد خورد. هر سه این بازیکنان در مقابل ترکیه دقایقی به میدان رفتند و اتفاقا هر سه نمایش خوبی داشتند. با توجه به سبک بازی مورد علاقه کی‌روش، پیش‌بینی می‌شود ابراهیمی و امیری در اردو باقی بمانند و ترابی از فهرست نهایی خط بخورد. تیم ملی در بازی اول خود، عزت‌الهی را در اختیار ندارد و در این شرایط بازیکنی مثل ابراهیمی بیشتر از ترابی به کار می‌آید. امیری هم بازیکنی کاملا دونده، تاثیرگذار و در خدمت تیم است که کی‌روش سبک بازی او را به شدت می‌پسندد. ضمن این که در فاز هجومی تیم ملی بازیکنان زیادی در اختیار دارد و بازیکنی فانتزی‌باز، مثل ترابی شانس چندانی برای بازی در جام جهانی نخواهد داشت.

 

با این شرایط به نظر می‌رسد آخرین خط خورده تیم ملی مهدی ترابی باشد. اگر این اتفاق بیفتد، وضعیت او دقیقا مشابه وضعیت سردار آزمون در جام جهانی قبل خواهد شد. در آن مقطع، آزمون هم درست در روز آخر و با وجود شایستگی و امید فراوان از حضور در تیم ملی بازماند و احتمالا این اتفاق این بار برای مهدی ترابی رخ خواهد داد و البته امیدواریم اگر این اتفاق بیفتد، او هم مثل آزمون بدرخشد و در جام جهانی بعدی نه تنها در فهرست نهایی بلکه در ترکیب اصلی جایی برای خود دست و پا کند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه